Ülo Toomsalu • 11. veebruar 2005 kell 5:39

PM: Digikaamerad vallutasid fotoilma

Veel mõne aasta eest püüdmatult kallid digikaamerad on nüüdseks tõrjunud müügilt tavalisele filmile pildistavad aparaadid.

Mullu kasvas digifotoaparaatide müük 60 protsenti, rohkem kui 30 000 kaamerani. Tavalise filmiga fotokaamerate müügi on paljud elektroonikapoed aga lõpetanud. Keskmisele inimesele sobiva digitaalse pildimasina võib osta paari tuhande krooniga, kirjutab Postimees.

Sandman Grupi turundusdirektori Urmas Arula sõnul on juba praegu võimalik digikaameraid osta vähem kui tuhande krooni eest. Sel juhul peab inimene aga arvestama tagasihoidlikuma kvaliteedi ning lisakuluga mälukaardile ja akulaadijale.

Odavamatele kaameratele pakuvad tõsist konkurentsi aga fotokaameratega telefonid, mille tehnilised näitajad on võrreldavad. Arvutis vaatamiseks sobivad sellised pildid igati hästi, printimiseks võib pilditihedusest aga vajaka jääda.

Oma panuse digikaamerate populaarsusse andis fotolaborite hinnasõda, millega on digipiltide väljatrükkimine muutunud odavamaks.

Paari aastaga on digifotoaparaatide hinnad langenud veerandi võrra.

Fotoluxi müügijuhi Assar Jõepera sõnul langevad tänavu digikaamerate hinnad tõenäoliselt vähem ? suuremad tootjad ennustavad 15?17-protsendilist langust.

Eestis on kõige populaarsemad Olympose ja Canoni fotoaparaadid

Hetkel kuum