16. mai 2005 kell 14:08

SLK Ferries on avatava Saaremaa-Ventspilsi laevaliini prognoosides ettevaatlik

SLK Ferries teatel toimub teisipäeval, 17. mail Saaremaa-Ventspils laevaliini avareis, ettevõte loodab suuremale reisijate huvile alates juunikuust.

SLK Ferries juhatuse liikme Anu Lombi sõnul on liini eesmärgiks tutvustada kõigile eestimaalastele ilusat Läti linna Ventspilsi ja lätlastele kaunist saart Saaremaad. ?Oleme plaane tehes ettevaatlikud ning anname endale aru, et liin on tarvis kõigepealt sisse sõita. Suuremat huvi prognoosime siiski juunist, kui inimestel algavad puhkused?, märkis Lomp. Lombi hinnangul mõjutab üldtulemusi väga suuresti ka suvine ilm.

Ventspilsist väljub esimene reis 18. mail kell 10.00, Saaremaalt 19. mail kell 18.00.

Saaremaalt, Mõntu sadamast hakkab laev edaspidi väljuma esmaspäeviti kell 18, neljapäeviti kell 18, laupäeviti kell 8 ja pühapäeval kell 14. Ventspilsist hakkavad reisid väljuma kolmapäeviti kell 10, reedeti kell 18, laupäeviti kell 14 ja pühapäeviti kell 20.

Eestis on Saaremaa-Ventspils laevaliini ja sellega seonduvate turismipakettide edasimüüjateks reisibürood WRIS ja Tiit Reisid, Estraveliga on sõlmitud esialgne kokkulepe. Lätis on edasimüüjateks reisibürood Latvia Tours, Tobago ja Meridians.

SLK Ferries broneerimiskeskused asuvad Saaremaal Kuressaares, aadressil Kohtu 1 ning Lätis Ventspilsis, aadressil Plosta 5.

Reisija üksikpileti maksumuseks on planeeritud 250 krooni, alates 1. juulist 280 krooni. Mõntu sadam asub Sõrve sääre lähistel, 43 kilomeetrit Kuressaarest. Lähtesadamana lühendab see algupäraselt Roomassaarest kavandatud Ventspilsi liini reisi kestvust ligi poolteist tundi kuni neljale tunnile.

Märtsis 2005 asutas Saaremaa Laevakompanii Mõntu-Ventspils liinil opereerimiseks tütarettevõtte SLK Ferries.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum