ÄP fototoimetus • 25. oktoober 2005 kell 22:00

Maksehäireid on tänavu rohkem kui varem

Ametlike maksehäirete kogusumma Eestis on 1,5 miljardit krooni, millest 413 miljonit krooni moodustavad eraisikute maksehäired.

Kuigi eraisikute maksehäirete koguarv aastaga suurenes, on Eesti inimeste maksekäitumine siiski paranenud ? lõpetatud maksehäirete osakaal kõigist maksehäiretest on 50,1 protsenti eelmise aasta 34 protsendiga võrreldes. Maksehäirete ning maksehäireid omavate inimeste arvu iga-aastane kasv on tingitud uute krediteerijate lisandumisest maksehäireregistri liikmeskonda.

Maksedistsipliini paranemist võib ennustada ka järgmiseks aastaks, sest lisaks kreeditoride juures võla tasumisele on alates oktoobrikuust võimalus tasuda maksevõlgu otse internetipanga kaudu. Sellise võimaluse avanemine võimaldab maksevõlgu maksta senisest kiiremini ja mugavamalt. Maksehäire loetakse lõppenuks kohe pärast makse sooritamist.

Eesti Energia teatas pressiesindaja vahendusel, et võlgnike arvu olulist suurenemise tendentsi pole sel aastal märgata olnud. Eesti Energiale ollakse praegu elektrienergia eest võlgu ligi 100 miljonit krooni, selle hulgas on nii eraisikute kui ka äriklientide võlgnevus.

Hansapanga väikefinantseerimise osakonna juhataja Annely Herman ütles, et Hansapanga väikefinantseerimistoodete osas on klientide maksekäitumine viimasel ajal isegi paranenud, võlgnevuste osa jääb oluliselt alla 1 protsendi portfellist. ?Ka Ego kaardi klientide maksekäitumine on paranenud,? lisas Herman.

Hansapank on väljastanud üle 174 000 krediitkaardi, neist ligi 100 000 Ego kaarti.

Autor: ÄP

Hetkel kuum