9. detsember 2005 kell 8:12

Nokia laimukampaania all

Taiwani firma, kes teeb Nokiale allhanget, on vallandanud Soome firma vastu ägeda laimukampaania.

Firma on lasknud ajalehe Wall Street Journal Aasia ja Euroopa väljaannetes esilehel trükkida kuulutuse, kus teatab, et Nokialt allhanke korras saadud tellimus, mille Nokia ähvardab tühistada, riskib nüüd Taiwani firma pankrotti viia, vahendas Kauppalehti Online.

YCL Electronics Co väidab, et Nokia lepingute tingimused on ebaõiglased. Nokia ja firma YCL Electronics Co lepingus on klausel, mille järgi Nokial on õigus tellimusest kaks nädalat enne tarneaega lahti öelda. ?Ebaõiglane!? kuulutab YCL, kuna komponendid on valmistatud just Nokiale.

Väänates firma reklaamloosungit ?Connecting People? süüdistab Taiwani firma, et Nokia ?connects to bankruptcy? ehk tõlkes ? viib pankrotti. Sama kampaania on käivitatud kohalikes lehtedes.

Tüli põhjuseks on tellimus, mille jaoks oma võrgulehel lühikesi tarneaegu reklaamiv Taiwani firma palus Nokialt ajapikendust. See on pidurdanud kogu Nokia tootmisketi toimimist.

Nokia infojuht Eija-Riitta Huovinen ütles, et Nokia tegeleb praegu olukorra selgitamisega ja loodab läbirääkimistega tüli lahendada. Huovenini sõnul on sääsest elevant tehtud ? küsimuse all on 200 000 dollari suurune leping.

Hetkel kuum