Kalev kaalub osaluse omandamist juustutööstust käivitavas firmas

Annika Matson 31. jaanuar 2006, 11:54

AS Kalev Paide Tootmine ei ole tänasel päeval rajamas juustutööstust Paidesse. Kaalumisel on olnud variant omandada osalus juustutööstust käivitavas firmas.

Käesoleval ajal ei ole sellist osalust omandatud, teatas Kalev börsile. Osaluse omandamisel teavitab AS Kalev sellest nii nagu reglement ette näeb.

Lisaks eelpooltoodule peab AS Kalev oluliseks mainida, et erinevalt finants- inspektsioonist ei loe ettevõtja võimalikku juustutootmise alustamist sisenemiseks uuele toodete turule, kuivõrd ASi Kalev Paide Tootmine põhikirjaliseks tegevusalaks on piimtoorainest toiduainete tootmine ning juust on samuti piimatoode.

Käesolevaga kommenteerib AS Kalev finantsinspektsiooni nõudel Äripäev Online"i
25.01.2006 uudist 'Kalev soovib Tallinna Piimatööstuse Paidesse üle viia', mis ei ole juba nimetatud päevast alates sellisel kujul avalikkusele kättesaadav seal avaldatud faktivigade tõttu.

Järgnevad täpsustused algses uudises esinenud vigadele.

1. Kalev ja Tallinna Piimatööstuse AS ei kuulu ühte kontserni, vaid tegemist on eraldiseisvate äriühingutega, mistõttu ei saa AS Kalev kuidagi 'soovida' Tallinna Piimatööstuse ASi üleviimist Paidesse või kusagile mujale.

2. 25.01.2006 kohtusid Paide linnavalitsusega mitte ASi Kalev, vaid Tallinna Piimatööstuse ASi juhtivtöötajad. Koosolekul osales teiste seas ASi Kalev tütarettevõtja ASi Kalev Paide Tootmine tootmisjuht.

3. AS Kalev ei oma tootmisüksust Viljandis. Paides asub ASi Kalev tütarettevõtja AS Kalev Paide Tootmine.

4.Meedias ilmunud info põhjal kaalub Tallinna Piimatööstuse AS võimaliku uue asukohana Paidet ja Viljandit. Otsust selles küsimuses Tallinna Piimatööstuse ASi nõukogu esimehe sõnul veel langetatud ei ole. Kui otsus langetatakse Paide kasuks, on AS-il Kalev Paide Tootmine potentsiaalne võimalus leida rakendus täna kasutamata kinnistuosadele. Tänasel päeval ühtegi vastavasisulist kokkulepet ASi Kalev või ASi Kalev Paide Tootmine ja Tallinna Piimatööstuse ASi vahel sõlmitud ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing