Rahandusminister arutas Brüsselis Eesti üleminekut eurole

15. märts 2006, 16:27

Rahandusministeeriumi teatel kohtus Aivar Sõerd eile õhtul Brüsselis Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku Joaquin Almuniaga, kus nõupidamise peateemaks oli üleminek eurole.

Aivar Sõerd tutvustas rahandusvolinikule viimaseid andmeid Eesti inflatsioonitaseme kohta. ?Tänane analüüs näitab, et inflatsioonikriteeriumi täitmine 2006. aastal on vähetõenäoline,? ütles Sõerd.

?Pärast meie kevadprognoosi valmimist märtsi lõpus saame olukorda täpsemalt hinnata ning Eesti valitsus arutab eurole ülemineku tähtaja ja plaaniga seonduvat tõenäoliselt aprillis,? lisas Sõerd.

Rahandusvolinik andis ülevaate Leedu ja Sloveenia eurotsooniga liitumise protsessist. Sloveenia on tänaseks esitanud komisjonile taotluse eurole ülemineku valmiduse hindamiseks, Leedu plaanib seda teha lähiajal. Mõlemad riigid on hetkel inflatsioonikriteeriumi täitmisele lähedal ? Sloveenia inflatsioon on referentsväärtusest pisut madalam, Leedu oma aga natuke kõrgem.

Muude teemade kõrval arutati kohtumisel ka Joaquin Almunia võimalikku visiiti Eestisse.

Aivar Sõerd osales eile Brüsselis Euroopa Liidu riikide rahandusministrite nõukogu korralisel nõupidamisel (ECOFIN). Esmaspäeva õhtul kohtus Sõerd Brüsselis Saksamaa rahandusministri Peer Steinbrückiga, kellega arutas eurotsooniga liitumise kõrval ka maksuküsimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing