Lagle Parek - vähenõudlik ettevõtja

Mai Kell 13. september 2006, 00:00

6.00 Äratus. Päeva ei alusta mitte äratuskell, vaid sisetunne.

"Ma ei vaja äratuskella, olen alati ise ärganud. Ma ei armasta voodis niisama pikutada. Kui ärkan, siis ka kohe tõusen. Mu päev algab vara ja jõuab seetõttu ka varem õhtusse."

6.30 Hommikune ujumine. Suvel on mõnus ujuda kloostri taga jões, muul ajal mõistagi basseinis.

"Pirita jõgi on väga mõnus - kohe läheb sügavaks. Ma ei ole heroiline, et tuule ja tormiga jõkke ujuma läheksin. Siis lähen ujulasse. Ujumine on mõnus."

7.30 Hommikune jumalateenistus. Kloostri päeva juhatab sisse õpetaja Vello Salo.

"See on parim aeg oma mõtteid kuulata ning neid selgitada. Hommik on minu lemmikaeg ning jumalateenistusest saan terveks päevaks mõnusa olemise."

8.15 Hommikusöök ning ülevaade ajakirjandusest.

"Armastan hommikuti pannkooke moosiga, aga neid saan vaid kusagil külas käies. Tavaliselt söön midagi lihtsamat kloostri külalistemaja söögisaalis."

9.00 Algab päev kontoris. Kuna eluruumid ning kontor asuvad ühes majas, kulub tööle jõudmiseks kolm minutit.

"Soojal ajal olen ka kontoris paljajalu. Kui sukeldun töösse ja kohtumisi ei ole, saan endale lubada vabadust olla selline, nagu tahan - see on suurim väärtus."

9.00-12.00 Korrespondents organisatsioonidega. Kuulumine mitmesugustesse nõukogudesse üksi toob postkasti juba kuni 20 e-kirja. Need tuleb läbi vaadata, neile vastata ja inimestega kohtuda. Caritase projektidega on seotud eri organisatsioonid ja vabatahtlikud, ka firmad, sotsiaaltöötajad ja perearstid.

"Ma liigun väga palju ringi - nii Tallinnas kui terves Eestis. Sõidan ühistranspordiga, sest pean seda õigeks ja ökonoomseks. Autot mul polegi ja puudub selle järele ka vajadus - pole kohta, kus jääks auto puudumise pärast käimata."

12.30 Lõuna. Oluline osa päevakavast.

"Lõunat ma ei unusta kunagi, ma armastan väga süüa! Söögi juurde kuulub ikka hea vestluskaaslane. Varem olid mu lemmikuks elitaarsed liharoad, nüüd tahan rohkem taimseid hõrgutisi. Samas olen loomulikust uudishimust alati valmis proovima midagi uut."

13.00 Tegemata tööd ja lõpmata nimekiri uusi ideid, mis teostamist ning raha ootavad.

"Kuna enda ettevõtmisi mõtlen ise välja ja ülesanded sean ise, siis ei tule tegemistel lõppu. Alati on uusi mõtteid, mis tahavad tegemist ja segavad pooleliolevate asjade lõpetamist. Kui olen väga kohusetundlikult meelestatud, siis püüan lõpetada pooleliolevaid tegemisi. Kui aga kergemeelsemalt, siis planeerin uusi võimalusi elu nautimiseks."

15.00 Kloostri varemete asjakorraldused.

"Kloostris toimuvad Birgitta festival, kloostripäevad jms. Kloostri varemeid rendime välja ka kontsertideks ja firmaüritusteks. Kõige kiirem aeg on loomulikult suvel. Sel sügisel aga planeerime saada kloostriaeda WiFi leviala, talvel toimuvad jõuluetendused Pirita lastele."

17.00 Õhtune tööaeg. Kontserdid kloostri varemetes algavad siis, kui päevatöö lõpeb.

"Elan ja töötan ühes kohas - mis on töö ja mis on muu elu? Konkreetsed piirid minu ettevõtmiste vahel on ammu kadunud. Olen ametlikult pensionil ja teen oma tööd vabatahtlikuna - palgata ja tiitliteta. Tänu sellele olen vabastatud igapäevastest olmemuredest. Aga aega on sellegipoolest vähe."

18.00 Jõudeaeg. Aeg nautida elu, korrastada fotokogu, lugeda ja õppida uusi asju.

"Aastatega kasvab teadmine sellest, kui vähe sa tead ja kui huvitav on maailm. Ülim nauding on reiside planeerimine ja selle juurde kirjanduse lugemine. Ülejäänud harvad lemmikhetked pühendan niplispitsile."

21.00 Õhtused uudised. See on päeva kokkuvõte ja üldjuhul ainuke aeg päevast, mil televiisor tähtsust omab.

"Vaatan telerist vaid uudiseid ning võimalusel poliitikasaateid. Vahel harva vaatan dokumentaalfilme, kui need just väga hilja eetris ei ole. Poliitikast ma aktiivselt enam osa ei võta - ootan huviga uusi säravaid ja radikaalseid tegijaid."

22.00 Päeva lõpp.

"Ideaalis lõpeb mu päev koos õhtuste uudistega. Vara."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing