Tollikontroll tõi riigile 41 miljonit krooni makse juurde

Annika Matson 01. november 2006, 10:38

Tollikontroll hoidis tänavu 9 kuu jooksul ära üle
41 miljoni krooni suuruse kahju tekkimise riigile, kokku avastati tollikontrolli
tulemusel ligi 4 miljonit salasigaretti ja 5551 liitrit absoluutalkoholi, teatas
maksu- ja tolliamet.

Suuremad juhtumid olid septembris avastatud 670 tuhat salasigaretti tsisternvagunist Valga raudteejaamas ja ligi 100 tuhat sigaretti veokisse ja selle haagisesse peidetult Koidula piiripunktis.

Amet näitas 9 kuu jooksul häid tulemusi keelatud ja piirangutega kaupade, sealhulgas strateegiliste kaupade kontrollis, mis on Maksu- ja Tolliameti ühiskonnakaitselise tegevuse üheks prioriteediks. Kokku avastati selles vallas 6 rikkumist. Kaubasaadetiste hulgas oli lennukite, helikopterite varuosi ning lahingrelvade osi, mille piiriüleseks tarneks puudusid isikutel strateegilise kauba litsentsid. Rikkumisi avastati nii Koidulas, Luhamaal, Narvas kui lennujaamas.Ühekse kuuga avastasid tolliametnikud ka kullerpostiga saabunud eksootilisi ja ootamatuid leide. Aprillis saabus Hiinast Eestisse rahvusvahelise CITES konventsiooniga kaitstava koerlase, Canis lupuse nahk, juunis avastas toll USAst tulnud pakist külmrelva. Lisaks avastasid tollikontrolli töötajad augustikuus ligi 300 CITES konventsiooni alla kuuluva Indoneesia päritolu eluskoralli kogukaaluga 700 kg. Tollikontrolli ametnikud avastasid üheksa kuu jooksul 182 impordi- ja ekspordideklaratsioonidega seotud rikkumist ning 1214 tollieeskirjade rikkumist piiril. Enamlevinud on tolli- ja käibemaksu vähemmaksmisele suunatud rikkumised, kus kaup deklareeritakse vale nime, päritolu või väärtuse all. Üks suuremaid juhtumeid oli augustis, kus tollikontrolli tulemusena avastati segakaubast ligi 2000 eset deklareerimata riidekaupa.

2006. aasta esimese üheksa kuu jooksul kontrollisid tolliametnikud kokku 515 tanklat ja avastasid neis mittekvaliteetse kütuse müügi 94 juhul. Sellega peatati ligi 488 tuhande liitri ebakvaliteetse kütuse müük. Kütus oli ebakvaliteetne peamiselt kõrge väävlisisalduse ja madala leekpunkti osas, mis toob kaasa kahjulike ainete eraldumise keskkonda ning automootorite liigse kulumise, samuti on nõutust madalama leekpunktiga kütus plahvatusohtlikum. Tolli liikuvad kontrollrühmad viisid üheksa kuuga maanteedel läbi 10463 kontrolli. Keelatud erimärgistatud kütuse kasutamist avastati 259 sõiduki puhul. Erimärgistatud kütuse kasutamise kontrollid maanteedel näitavad, et sellist kütust kasutavad ebaseaduslikult jätkuvalt 2-3 protsenti sõidukijuhtidest. Intellektuaalset omandit rikkuvat kaupa avastasid tolliametnikud 76106 ühikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing