Venekeelne leht Vesti Dnja võõpas Mart Laari neegriks

01. november 2006, 10:02

«Tundub, et rahvuslased tahavad Eesti täita
neegrite ja asiaatidega,» kuulutas venekeelne ajaleht Vesti Dnja möödunud
laupäeval oma teisel küljel ning lisas loole foto neegriks võõbatud Mart
Laarist.

Musta karva Laar vaatab vastu juba lehe esiküljelt, ärgitades lugejaid lehte keerama. Pöördel jutustab Maksim Šmeljov loo sellest, kuidas Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) arvates peaks kõik Eestis eluga mitte rahul olevad venelased asjad pakkima ja Venemaale sõitma.

Sellise mõtteavalduse aluseks oli Venemaa presidendi Vladimir Putini üleskutse, et kõik välismaal elavad venelased naaseksid kodumaale.

Märksa suuremaid küsitavusi tekitab aga artiklile lisatud foto, millel on IRLi peaministrikandidaat Mart Laar neegriks võõbatud. Fotot täiendab bravuurikas allkiri: «Kui rahvuslaste unistused täituksid, siis näeksid Mart Laari järglased välja just sellised.» Allkirjale pole lisatud selgitust, et tegu on montaaži või naljaga.

Meediaekspert Tarmu Tammerki sõnul sellised montaažfotod uudislugude juures tavaliselt ei ilmu. Neid kasutatakse pigem olukirjelduste või meeleolu edasi andvate pikemate artiklite illustreerimiseks.

«Kuigi pildiallkirjast on aru saada, et tegu ei ole Mart Laariga, oleks õige, kui lugejale öeldaks otsesõnu, et tegu on fotomontaažiga,» leidis ta.

Vesti Dnja peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin Laari sel moel kujutamises aga probleemi ei näinud. «No kas te olete näinud Laari niimoodi tänaval jalutamas – kõik saavad ju aru, et tegu on poliitilise karikatuuriga,» sõnas mees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing