Jõuluostudele kulub ohtralt laenuraha

12. detsember 2006, 07:58

Tuleviku suhtes lootusrikkad tarbijad
võivad kaupmeeste tänavuse jõuluhooaja käivet kergitada mullusest ligi veerandi
võrra, kasutades selleks ohtralt laenuraha.

Keskmine tarbija on tänavu ka erakordselt julge oma vajaduste katteks laenu võtma, kirjutas Tarbija 24. «Krediitkaartide väljastamise osas on aasta viimasel kuul oodata ligi 40 protsendi võrra suuremat aktiivsust kui tavakuudel,» ütles Hansapanga väikefinantseerimise osakonna juhataja Annely Herman.

Üle ootuste suur menu on saatnud Tallinna kaubamaja Partnerkaarti. SEB Eesti Ühispanga tänavu väljastatud tarbimislaenude ja krediitkaartide rahaline maht ületab mulluse näitaja aga juba üle kahe korra.

«Kuna tervelt 80 protsenti eestimaalastest ootab lähima 12 kuu jooksul elatustaseme paranemist, võetakse lõppeva aasta lühendamiseks tarbimislaenusid,» ütles SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktor Riho Unt. «Krediitkaartide ja tarbimislaenude müük on tänavu plahvatuslikult kasvanud. Peamiselt on see seotud klientide tähelepanu liikumisega kinnisvaralt jaekaubandusele.»

Osa suures jaekaubanduse käibe kasvus on ka kiirel palgakasvul. Kui mullu neljandas kvartalis oli keskmine palk 8690 krooni, siis selle aasta viimase kolme kuu keskmine peaks 15-protsendilise aastase kasvutempo puhul ületama 10 000 krooni piiri.

Neljandas kvartalis on tavapärane järsk palgakasv, sest lisanduvad jõulupreemiad

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2006, 07:58
Otsi:

Ava täpsem otsing