Mari Hiiemäe • 14. detsember 2006 kell 22:00

Jänes müüb, sest ostja ihkab vaheldust

Tallinna Kaubamaja toidumaailma arendusjuht Kadri Aguraiuja toob erilisemaks näiteks hane ja jänese, mis samuti sobivad jõululauale.

Tavapärane jõululaud on suures osas traditsiooniline, pisikesi muutusi aitab menüüs teha just jõuluprae lihaliigi vahetamine. Toidupoodides on jõulupraadidest müügil nii sea- ja veiseliha kui ka kalkuni- ning broileripraade. Huvitavamate võimalustena pakutakse jänese- ning haneliha.

Aguraiuja sõnul tahab ostja jõuluperioodil enamasti tervet hane. Väiksema pere jaoks, kes ei jaksa tervet hane korraga ära süüa, pakutakse ka tükke: nii saab näiteks osta ainult rinnafilee või koivad. Ostjad on partide ja hanede kõrval hakanud huvi tundma ka jäneseliha vastu, märgib Aguraiuja. Nii küülikuid kui ka hanesid müüakse Kaubamaja toidumaailmas külmutatuna, jahutatud liha saadaval pole.

Rimi Tallinna idakeskuse müügijuht Kai Kaukver tõdeb, et jõulude eel tunnevad ostjad kõrgendatud huvi suuremate kalade järele ja seda eriti siis, kui on parajasti käimas mõni sooduskampaania.

Küülikuliha maksab seapraest ligi poole rohkem: terve küüliku kilohind on Kaubamaja Toidumaailmas 140 kr, küülikukoivad maksavad 200 kr kilo. Roogitud ning puhastatud lõhe kilohind terve kala ostmisel algab erinevates poodides 70-80 kroonist. Külmutatud hane kilo maksab Rimis 80 krooni ringis.

Hetkel kuum