Weroli eksjuht Aavik ei pääse vabadusse

22. detsember 2006, 15:58

Tartu maakohus ei rahuldanud ligi kaks kuud
vahi all olnud Werol Tehaste eksjuhi Erki Aaviku kaitsja Monika Mägi taotlust
vabastada mees kautsjoni vastu vahi alt.

Tartu maakohus ei rahuldanud ASi Werol Tehased endise juhi Erki Aaviku taotlust asendada vahistamise tõkend kautsjoniga.

Kohus leidis, et tõkend kautsjon ei ole piisav garantii selleks, mis aitaks vältida ja ära hoida Aavikust lähtuvat ohtu uute kuritegude toimepanemiseks ja seda seonduvalt eelkõige õigusemõistmise vastu suunatud kuritegudega.

Kriminaalasja materjalidest nähtub, et Aavik on püüdnud mõjutada tunnistajaid ja kaaskahtlustatavaid ning on püüdnud luua fiktiivseid dokumente oma kuritegeliku käitumise varjamiseks. Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss oli tänasel kohtuistungil taotluse rahuldamise vastu.

Erki Aavikut kahtlustatakse suurte summade omastamises, suureulatuslikus rahapesus ja ametiseisundi kuritarvitamises.

Erki Aavik viibib eelvangistuses alates 2. novembrist 2006.

Väidetavalt kanti Aaviku osalusel firmast üle miljoni krooni ühele Läti pangaarvele. Arve avas Tõnu Jaanimets, Weroli kunagine kommertsdirektor, kellele on juba kahtlustus esitatud. Siis põhjendati ülekannet kui firma ettemaksu Venemaal asuvale partnerile Tetra Invest, kes aga ei teadnud saabuvast rahalaevast midagi.

Enam kui saja miljoni krooni kahju tekitamine on seotud Weroli ja AS Biodiesel vahel sõlmitud lepinguga. Prokuröri sõnul sõlmis Aavik lepinguid ilma ettevõtte nõukogu loata, tekitades sellega kahju.
2004. aastal varus firma ka ligi kaks korda enam rapsiseemet, kui nõukogu oli lubanud, tekitades ettevõttele majandusraskusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2006, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing