Agnes Ojala • 11. jaanuar 2007 kell 7:47

Bush viib Iraaki 21 500 uut sõdurit

USA president George Bush tutvustas täna öösel oma uut Iraagi-strateegiat ja tunnistas, et oli viga mitte saata Iraaki varem suuremat väekontingenti.

Eesti aja järgi kell 4 kõne pidanud Bush ütles, et varasemad katsed muuta Bagdad turvaliseks luhtusid, kuna polnud piisavalt Iraagi ja USA vägesid ning et sõjaväelastele oli seatud liiga palju piiranguid, kirjutas ETV24.

Bushi strateegia kohaselt saadetakse Bagdadi järk-järgult veel 17 500 sõjaväelast ja rahutusse Anbari provintsi 4000-line lisavägi. Kokku küsis Bush riigilt kulude katteks veel 6,8 miljardit dollarit.

Lisavastutust antakse ka Iraagi valitsusele, kes peab novembriks enda kätte võtma kontrolli kõigis 18 provintsis praeguse kolme asemel.

Bush on oma uue strateegia pärast rohkelt kriitikat saanud, seda nii oponentide kui ka oma partei leerist. "Hoolimata tema parimate kindralite hoiatustest ja Ameerika elanikkonna sõnumist, on president taas otsustanud tegutseda üksinda. See on vale lähenemine," ütles demokraadist Washingtoni osariigi senaator Patty Murray.

Hetkel kuum