Salsaharrastajatel oma tantsukoht kesklinnas

Mari Hiiemäe 02. veebruar 2007, 00:00

Lisaks regulaarsetele tantsutundidele, mille hulgast saab vastavalt oma oskusele ja enesetundele valida trenni alates null-tasemest kuni edasijõudnute omani, toimuvad Casa de Baile tantsukoolis igal nädalalõpul tulised peod, kus salsasõbrad oma õpitud oskusi praktiseerida saavad. Peod on avatud kõigile huvilistele, nii algajatele salsatajatele kui ka päris professionaalidele.

"See on positiivne energia ja lõbu, mis inimesed siia kokku toob," arvab Casa de Baile salsaõpetaja Kätlin Abel, kes peab salsatantsu tõeliseks hea tuju pandiks. "Inimesed, kes on päev otsa tegelenud oma töö ning tõsiste asjadega, saavad siit hoopis teistsuguseid emotsioone. Kuna see on nii lõbus asi, siis on siin raske oma tõsist meeleolu säilitada," ütleb Abel.

Casa de Baile on esimene ladina-tantsudele spetsialiseerunud peo- ning tantsuõppekoht Tallinnas, kuhu kõik huvilised võivad vabalt tulla. Enne selle loomist pidid salsasõbrad piirduma väheste salsateemaliste õhtutega mõne kohaliku pubi programmis.

Kätlin Abel on siiralt rõõmus, et lõpuks ometi on Tallinnas selline koht olemas ning ütleb, et selle järele oli juba ammu vajadus olemas. "Varem oli ainuke koht Havanna pubi, kus salsaõhtud toimusid," ütleb ta.

"Tantsisime ka tänavatel või kaubanduskeskustes, piisas ainult vaiksest muusikast ja jälle sai tantsida. Olime kas või väikestes ruumides, käisime tantsimas kellegi kodus või aias," meenutab Abel. Salsafännidest saab tema sõnul omamoodi sõpruskond, keda seob tants ning emotsioonid, mida sellega tegelemine pakub. Samas pole see kinnine ring: kiiresti võetakse omaks ka uued huvilised, kui neil piisavalt huvi ja rõõmsat meelt jagub.

"On tõenäoline, et salsaharrastus Eestis muutub massiliseks," arvab Abel, tuues näiteid Lääne-Euroopast, kus ka väiksemates linnades saab valida vähemalt nelja-viie erineva salsaklubi vahel. Ülipopulaarne on salsaharrastus ka näiteks Soomes. Casa de Baile avamisega on salsapeod meilgi muutunud kättesaadavamaks suuremale inimeste hulgale.

Erinevalt ööklubidest, kus pidu saab õige hoo sisse alles südaöö paiku, läheb salsapidu Casa de Bailes käima väljakuulutatud ajal (tavaliselt kell 21). Siin ei tunta valehäbi ega vajata alkoholiga julguse kasvatamist. Kui reibas muusika kostma hakkab, on see signaaliks, et oodatud keerutamistega võib kohe algust teha. Üksteise kõrval on tantsuplatsil nii algajad kui neid, kelle liikumine vaimustusest ohkama paneb.

"Tantsuoskus pole siiatulekul absoluutselt oluline, tunnid on mõeldud kõigile," julgustab Abel. "Kõige olulisem on hea tuju ning tahtmine midagi õppida," arvab Abel. "Kui inimeses on entusiasmi, siis tulevad oskused iseenesest."

Abeli hinnangul jääb keskmine huviliste vanus Casa de Bailes kahekümne ja kolmekümne eluaasta vahele, samas tuleb tantsutundidesse ka kooliõpilasi ning keskealisi. Casa de Baile ootab latiino-tantse tantsima lisaks salsale ka bachatat, merenguet, cha-chat, ka pakub klubi Argentina tango, valsi ja kõhutantsu tunde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing