"Loogiline jätk," sõnas Ruutmeetri omanikfirma Tradefort juht Jana Põim telefonis vastuseks küsimusele, miks osteti just K-Raua ACE ning mitte näiteks Ehitus Service.
Teiseks põhjuseks tõi Põim selle, et kinnisvara, kus ehitusmaterjale müüv K-Raua ACE tegutseb, kuulus juba naise äripartneri Kalev Visti ja Erik Zavadskise firmale ning kuna šveitslasest investeerimispankur Heinz Mathys ei olnud huvitatud ehituspoe edasiarendamisest, võtsid Põim ning Vist selle ülesande üle. "Lepingule kirjutati alla kuu tagasi, aga raha ja aktsiad liikusid sel nädalal (eelmisel nädalal - toim.)," lisas Põim.
Kui suure summa eest Ruutmeetri omanik sellest mitu korda suurema kaupluse ostis, Põim ei öelnud. Tema sõnul polnud hind päris traditsiooniline, sest osa ostetud firma ruumidest juba kuulus neile.
Investeerimispankurite hinnangul on praegu firma eest võimalik küsida seitsme- kuni kümnekordset eelmise aasta kasumit. Et tegemist on ehituse valdkonnas tegutseva firmaga, mis on audiitorfirma Ernst & Young konsultandi Marko Rudi sõnul praegu eriti hinnas, võib makstud summa kalduda kümnekordse kasumi kanti ehk umbes 70-80 miljoni krooni juurde.
Rääkides kahe firma tulevikust, märkis Põim, et koos tegutsedes plaanitakse turuosa kasvatada ning lähiajal uuenenud kontseptsiooniga ka Läti ja Leedu turule siseneda. Samuti avatakse järgmisel aastal Tallinnas uus kauplus ning logistikakeskus nii jaeklientuurile kui ka edasimüüjatele.
"See on majandus. Tugevamad jäävad ellu, osa ostab, teised müüvad," ütles samuti ehitusmaterjale müüva soomlastele kuuluva Rautakesko juht Raul Kadaru. K-Raua ACE umbkaudset hinda polnud ta nõus pakkuma. Tema sõnul on Eestis selles vallas neli suuremat tegijat ning K-Raua ACE nende hulka ei kuulu.
Varasem vimm Šveitsi päritolu omaniku vastu, kes oma poele tema omaga sarnase nime pani, on Kadaru sõnul aga praeguseks juba kadunud. "Olen selle nimega juba nii kaua elanud, et enam see mind ei häiri," märkis juht.
K-Raua ACE tegev- ega turundusjuhiga rääkida ei õnnestunud.
Autor: Gert D. Hankewitz