Tervis erisoodustus?

Heli Lehtsaar 16. november 2007, 00:00

Kui te peaksite mu käest küsima, kuidas tervis on, vastaksin, et veel selle nädala alguses olin päris haige. Kõlab täpselt nagu üks külmetusravimi reklaam, eks?

Eestlased on üldse üks haige rahvas: üleeile avaldatud uuringu järgi on Euroopa rahvastest meist kehvema tervisega veel vaid lätlased ja leedukad. Võib küll öelda, et igaüks hoolitsegu oma tervise eest ise, aga üht-teist saab teha ka riik. Näiteks maksusoodustusega.

Kui praegu tahab tööandja pakkuda töötajaile võimalust firma kulul basseinis kroolida või jõusaalis higistada, tuleb selle eest erisoodustusmaksu maksta. Sajakroonine ujulapilet tähendab seetõttu ettevõtte jaoks 170kroonist väljaminekut. Kui ujulas käijaid on sadu, panevad summad juba mõtlema.

Seetõttu kostavadki järjest valjemini nii ettevõtjate kui ka arstide hääled, et töötajate tervise eest hoolitsemiseks mõeldud summad võiksid ettevõtja jaoks olla erisoodustusest priid. Skandinaavia riikides näiteks on töötajate tervisesport normaalne ettevõtluskulu. Eestis, haigete inimeste riigis, aga mitte.

Riigikogul tuleks kiiresti oma rahvale otsa vaadata ja muudatus tulumaksuseaduses ära teha. Et järgmisel aastal võiks juba erisoodustuseta spordisaalis käia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing