Signe Sillasoo • 13. detsember 2007 kell 22:00

Kui tahate uisutades häid elamusi, minge Tartusse!

Harrastajatena hindasime teeninduse, uiskude ja jää kvaliteeti ning kappide ja riietusruumi kasutamise võimalust.

Kõik sõidud toimusid laupäeva või pühapäeva pärastlõunasel ajal.

Just kella ühe ja kolme vahel võtavad papad-mammad kõige agaramalt koos oma võsukestega ühistest pereüritustest osa.

Kui kingseppa tuntakse tema tehtud saabaste järgi, siis liuväljal maksab jää sõna otseses mõttes, täpsemalt selle siledus.

Üldpilt paistis täiesti rahuldav. Emotsioone jagus äärmusest äärmusesse.

Erinevalt Tartu Lõunakeskuse liuvälja väga meeldivast teenindusest oli võimalus näha ka pisut kehvemat klientidesse suhtumist ning teenindajate ükskõikset ja ebameeldiva tõrelemist Tallinna jäähallis.

Üpris hapu kogemus, kui veel enne jääle saamist peavad rahumeelselt nädalavahetust veetvad harrastaja endas vihapügalaid alla suruma, et makstud uisutamist peale arusaamatuid seiku nautida.

Rahva vähesuse üle ei saanud nädalavahetustel kurta. Nii mõneski kohas tuli pärastlõunasel kellaajal jääle minnes endale uisuväljakul teed murda. Häirivaks muutsid sõidu harrastajate jaoks Tallinna jäähallis ka hulga professionaalsemad treenijad, kellele algajam sõitja lihtsalt jalgu jäi.

Kiidusõnu on mitmete liuväljade lisavõimaluste kohta. Igati tänuväärsed on uisuplatside juures olevad garderoobid, saunad, kohvikud ja turvakapid. Kahjuks päris igal pool viimaseid siiski kasutada ei saa.

Uiskude mugavus ja kvaliteet erineb aga nagu öö ja päev. Pakutakse nii kummist pealiskattega kui ka mugavaid uusi uiske.

Liuväljade esindajad hindavad jää kvaliteeti, laenutatavate uiskude seisukorda ja teenindust igati heaks. Miinuseks on nende sõnul vähene väljakute arv, mis kõrgel tasemel treenida ei luba.

Jeti jäähalli büroojuhi Marianne Ovsjankova kinnitusel nad uisuväljakul sõitjatele arvulist piirangut kehtestanud pole.

"Korraga mahutame nii palju, kui uiske jagub," sõnas ta. Samuti ei ole kindlat graafikut jää puhastamiseks. "Vaba jääd puhastab masin vastavalt vajadusele. Seda tuleb ette umbes poole vähem kui treeningplatside jää puhastamist."

Tartu Lõunakeskuse liuvälja juhataja Triin Hütti kinnitusel toimub ka neil jää puhastamine vastavalt vajadusele. "Kui on rohkelt sõitjaid, siis puhastab masin iga tunni aja tagant," mainis ta ja lisas: "Optimaalne sõitjate arv, palju korraga jääle mahub, on ligi 70-80 inimest. Üle selle me väga ei luba. Kui platsil on palju lapsi, siis üritame veel rohkem tagasi hoida. See kõik on ohutuse seisukohalt väga oluline."

Uiskude hooldus käib mõlema liuvälja esindaja sõnul pidevalt. "Vaatame uiskude korrasolu iga hooaja alguses üle, vajadusel muretseme ka uusi," toonitas Ovsjanskova.

Ka Hütt kinnitas sama, rõhutades, et pidevalt toimub neil ka uiskude desinfitseerimine, puhastamine ja teritamine.

"Meie prioriteediks on pakkuda kliendile kvaliteetseid uiske, mis tagab ka selle, et vigastuste oht on väiksem," mainis Hütt.

Hetkel kuum