Sampo tegi investeerimishoiuse Müstiline Venemaa

Annika Matson 14. jaanuar 2008, 11:57

Sampo Pangas saab tänasest paigutada raha
investeerimishoiusele "Müstiline Venemaa".

Miinimum summa, mida saab Venemaale paigutada, on kas 1000 eurot, 1000 dollarit või 10 000 krooni.

Danske Markets Eesti poolt loodud investeerimishoius annab investoritele võimaluse riskivabalt investeerida suure potentsiaaliga Venemaa ettevõtetesse, teatas Sampo Pank.

Danske Markets Eesti vanemdiileri Rainer Änilase sõnul on Venemaa näidanud viimastel aastatel head majanduskasvu. "Venemaa elanikkonna jõukus ja tarbimine on tõusuteel. Toormehinnad püsivad kõrged ja riigi eelarve on ülejäägis. Samuti on Venemaa aktsiate hinnatase soodne. See kõik sisendab usku, et Venemaale investeerimine on edukas," lisas Änilane.

Investeerimishoius "Müstiline Venemaa" pakub kompromissi kahe hirmu vahel. Lühemas perspektiivis võib alusvara hind teravalt kukkuda. Seda ennekõike psühholoogiliste tegurite mõjul, mitte aga fundamentaalsetel põhjustel. Jättes turuvolatiilsuse hirmus positsioonid täna võtmata, kujuneb võimalik tulevane hinnatõus turul märkimisväärseks kaotatud võimaluseks.

Hoiuse alusvaraks on East Capitali Venemaa suunaline fond EC Russian Fund. Fondi põhifookuses on Venemaa, kuid investeeringud on lubatud ka lähiregiooni turgudele. 2007. a III kvartalis oli enam kui 85% investeeringuid tehtud Venemaa väärtpaberitesse ning ülejäänud investeeringutest enamik oli paigutatud Ukrainasse ja Kasahstani.

Investeerimishoiuse "Müstiline Venemaa" investeerimisperiood on kaks aastat ning alguskuupäev on 4. veebruar 2008 ja lõppkuupäev 11. veebruar 2010.

Investeerimishoiust saab vormistada nii kroonides, eurodes kui ka USA dollarites. Hoiusesumma säilimine on 100% garanteeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2008, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing