Prokuratuur: presidendikandidaat Kasjanovi toetusallkirjad on massiliselt võltsitud

22. jaanuar 2008, 14:50

Täna teatas Venemaa peaprokuratuur, et
presidendikandidaat Vladimir Kasjanovi esitamiseks kogutud toetusallkirjad on
massiliselt võltsitud.

Prokuratuuri esindaja teatel on võltsingud avastatud Rõbinski linnas ja Mari Eli vabariigis, kokku 15 500 allkirja, kirjutas RIA Novosti.

Varasemate andmete kohaselt ületab allkirjade "praak" seaduses lubatud 5%, välistades seega Kasjanovi kandidaadiks registreerimise. Registreeritud on Kremli kandidaat Dmitri Medvedjev ning Kremliga koostööd tegevad kommunistide juht Gennadi Zjuganov ja liberaaldemokraatliku partei juht Vladimir Zhirinovski. Kandidaatide esitamine lõppes 16. jaanuaril ning keskvalimiskomisjon peab kümne päeva jooksul sellest kinnitama lõpliku nimekirja. Erinevalt nõukogude valimistest ei luba seadus Venemaal vaid ühe kandidaadiga valimisi läbi viia, sel juhul antaks lisatähtaeg teiste kandidaatide registreerimiseks.

Küsitluste põhjal on Medvedjevi toetus kindlalt üle vajaliku poole häältest, Kremli kriitikust endisel peaministril Kasjanovil aga marginaalne. Medvedjev, Zjuganov ja Zhirinovski kui parlamendiparteide esitatud kandidaadid toetusallkirju koguma ei pidanud, Kasjanov aga esitas oma veidi üle nõutava kahe miljoni ulatuvad nimekirjad eelmisel nädalal. Ametlikult kinnitamata andmeil oli 400 tuhandest keskvalimiskomisjoni kontrollitud allkirjast kehtetuid 7,5%.
Kasjanovi valimisstaap nimetas täna prokuratuuri samme poliitilise surve avaldamiseks.

Presidendivalimised on Venemaal 2. märtsil.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing