Valitsus eraldab lasteaedadele 1,4 miljardit krooni

Hille Tressum 24. jaanuar 2008, 12:02

Valitsus kiitis heaks määruse, millega antakse lasteaedadele lasteaia kohtade
loomiseks, renoveerimiseks, õpikeskkonna arendamiseks ja lasteasutuste õpetajate
palkade määramiseks kolme aasta jooksul 1,4 miljardit krooni.

Määruses sätestatakse riikliku toetuse saamise eelduseks oleva kohaliku omavalitsuse üksuse omaosaluse suurus ja nõuded, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Määrusel on kolm eesmärki: lasteaiakohtade loomine ja renoveerimine, kohalike omavalitsuste toetamine lasteaedade õpikeskkonna parandamisel ning lasteaiaõpetajate palga alammäära tõstmine koolide nooremõpetaja palga alammäärani.

Vastavalt valitsusliidu programmile on 2008.-2011. aastani valdkonna arenguks kavandatud 1,4 miljardit krooni. Riigieelarvest eraldatavate ja kohalike omavalitsuste omaosaluse kaudu lisanduvate vahenditega on võimalik luua ligi 3800 uut lasteaiakohta.

Arvestuse aluseks on 2007. a kevadised ehitushinnad, mille järgi kuluks ühe 150kohalise 6 rühmaga 2000 m2 suuruse pinnaga lasteaia ehituseks vähemalt 60 miljonit krooni.

Lasteaiakohtade meetmete raames võivad kohaliku omavalitsuse üksused taotleda toetust nii munitsipaal- kui ka eralasteaedadele.

Riikliku toetuse maksimaalseks suuruseks ühe projekti kohta on 50 miljonit krooni, toetuse minimaalseks suuruseks kinnititati 500 000 krooni. Määruse kohaselt peab kohaliku omavalitsuse omafinantseeringu suurus ulatuma samuti vähemalt poole miljoni kroonini.

2008. aastal eraldatakse palgavahendite komponent kohaliku omavalitsuse üksusele, kui eelarveaastaks kehtestatud lasteasutuse kõrgharidusega õpetaja palga alammäär on vähemalt 9360 krooni ning keskeriharidusega õpetaja palga alammäär vähemalt 7950 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2008, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing