30. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kuusakoski koondab tütreid

AS Kuusakoski emafirma, Soome päritolu kontsern Kuusakoski OY, on alustanud oma kolme Baltikumi tütarettevõtte ühise juhtimisstruktuuri alla viimist.

Muudatuste põhjuseks on firma omanike soov optimeerida juhtimisstruktuuri Baltikumi tasandil ning fokuseerida põhitegevusele – vanametalli kogumisele ja käitlemisele.

Kuusakoski OY Balti regiooni direktori Kuldar Suitsu sõnul pakub enim väljakutset ressursside jagamine ning sünergia saavutamine kolme Balti riigi ettevõtte vahel. ”See tähendab, et kohapealsed organisatsioonid tuleb restruktureerida ning administratsiooni koosseisu optimeerida”, selgitas Suits ning lisas, et kavas ei ole ühildada kõiki funktsioone, kuna teatud seadusandlikud aspektid, mis puudutavad näiteks raamatupidamist ja keskkonnaalast tegevust, on kolmes Balti riigis väga erinevad ning need tegevused jäävad endiselt riigipõhiseks. Iga maa organisatsioon jätkab tegevust iseseisva organisatsioonina.

Teiseks oluliseks muudatuseks on tugiteenuste, nagu tehnika hooldus ja remont, autotransport, personali- ja tolliteenus, väljaviimine AS Kuusakoski struktuurist. „Kuna vanametalli ost on seotud sesoonsusega, võimaldab uus süsteem ressursse otstarbekamalt ja paindlikumalt kasutada”, selgitas AS Kuusakoski juhatuse esimees Kaido Aettik restruktureerimise põhjuseid.

„Mis personali puudutab, siis enamusel juhtudest muutub vaid töösuhte vorm,” selgitas Aettik ning märkis, et kõnealused teenused on ka edaspidi vajalikud ettevõtte igapäevase töö jätkumiseks.

18. veebruarist suletakse AS Kuusakoski Türi, Haapsalu ja Valga osakond. Nende osakondade sulgemisega seoses vabanevatele töötajatele teeb AS Kuusakoski emafirma võimaluse korral pakkumise asuda tööle kontserni teistes, Skandinaavias asuvates tütarettevõtetes.

Aettik rõhutas, et nende piirkondade kliente teenindatakse edasi ning usub, et kõik kliendid leiavad endale Kuusakoski üle Eesti paiknevate osakondade seast sobivaima. „Oluline on teada, et teenuste osas jääb kõik samaks – Lääne-, Järva- ja Valgamaal pakutakse ka edaspidi kõiki seniseid teenuseid nagu vanarauatakso, tõstukauto, konteinerite rent ning ehitiste ja metallkonstruktsioonide lammutus ja demontaaž,” märkis Aetik.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt