Parts: tegelik elektriturg oleks Leedu ja Poola vahel

04. veebruar 2008, 17:18

Tänasel energeetikateemalisel kohtumisel
Balti riikide ja Poola majandusministritega ütles majandusminister Juhan Parts,
et Eesti toetab elektriühenduse võimalikult kiiret rajamist Leedu ja Poola
vahele, sest see oleks eeldus tegeliku elektrituru tekkeks.

„Eesti peamiseks huviks tänasel nelja riigi ministrite tasemel kohtumisel oli see, kuidas kulgevad ettevalmistused Kesk-Euroopa elektrisüsteemiga (UCTE) liitumiseks vajalike elektriühenduste rajamiseks Leedu ja Poola vahel,” ütles Juhan Parts Vilniuses peetud kohtumise järel. Tema sõnul toetab Eesti ühenduste võimalikult kiiret rajamist kui eeldust tegeliku elektrituru tekkeks, teatas ministeerium.

Leedu uuest tuumajaamast rääkides ütles minister Parts, et eelmisel nädalal Leedu parlamendis vastuvõetud seadusemuudatused võimaldavad ettevõtetel jätkata läbirääkimisi jaama rajamiseks. Tema sõnul lepiti kokku, et hiljemalt juulikuus esitavad ettevõtted oma riigi majandusministritele lepinguprojektid uue tuumajaama ehitamiseks.

Kohtumisel andsid kõik osalenud riigid ülevaate oma energiaturu arengutest. Arutati uute riikidevaheliste elektriühenduste ehitamist ning Leedu uue tuumajaama rajamisega seotud küsimusi.

Kohtumise lõpus allkirjastati kommünikee, mis fikseeris energialase koostöö edasised suunad, peamiselt elektri- ja gaasiturgude ühendamise osas, samuti ka uue Leedu tuumajaama arendamise osas. Kommünikee kohaselt teevad riigid koostööd energiatõhususe, taastuvate energiaallikate laiema kasutuse ning puhtamate energiaallikate kasutamisel.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2008, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing