Padar eiras mitme ettevõtte dividendide jagamise ettepanekut

Agnes Ojala 21. veebruar 2008, 14:04

Kuigi teised ministeeriumid tegid
rahandusministeeriumile mitme riigi enamusotsustusõigusega ettevõtte puhul
ettepaneku jaotada vähem dividende, siis minister Ivari Padari koostatud
valitsuse korralduses oli neid paljuski eiratud.

Nii otsustas rahandusministeerium suurendada Eesti Geoloogiakeskuse, Tartu Keskkonnainvesteeringute, Eesti Kaardikeskuse, Tehnokontrollikeskuse ja Andmevara dividende. Ainsa ettevõttena, mille jaotatavat omanikutulu otsustati erinevalt ettepanekule vähendada, oli AS Vooremaa Teed, kust sel aastal dividende ei võeta. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium soovitas ettevõttest dividendidena välja maksta 150 000 krooni.

Suurima protsentuaalse muutuse otsustas rahandusministeerium teha AS Andmevara puhul. Kui siseministeerium tegi ettepaneku välja maksta 300 000 krooni ulatuses dividende, siis rahandusministeeriumi otsusega läheb jaotamisele 1,5 miljonit krooni.

Muudatust põhjendas ministeerium eelkõige äriühingu varalise seisukorraga, „millest nähtub suur likviidsete vahendite olemasolu, mida igapäevaseks tegevuseks äriühingule vaja ei ole“, selgus tänase valitsuse korralduse selgitusest.

Summa poolest tehti suurim muudatus Lennuliiklusteeninduse ASi dividendides, mida määrati 10 miljonit enam (85 miljonit krooni), kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium oli ette pannud (75 miljonit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 14:03
Otsi:

Ava täpsem otsing