Arco Vara pani raha Ukraina kaubandusse

Annika Matson 27. veebruar 2008, 17:18

Arco Vara AS'i tütarettevõte Arco
Investeeringute AS sõlmis eelkokkuleppe 50% osaluse omandamiseks Ukrainas
Simferopolis asuvas kaubanduskeskuse projektis, teatas firma börsile.

Vastavalt eelkokkuleppele tasub Arco Vara ettemaksuna osaluse eest 85,6 mln krooni (5,5 mln eurot; 8,0 mln USD) ning lisaks plaanib ise või koos finantsinvestoritega projekti finantseerida allutatud laenudega 235,8 mln krooni (15,1 mln eurot; 22,0 mln USD) ulatuses.

Osaluse omandamise lõplik hind sõltub õigusliku- ja finantsauditi tulemusest. Kuni ostu-müügilepingu sõlmimiseni on ettemaks garanteeritud ASi Ühendatud Kapital garantiiga. Lõplik ostu-müügileping sõlmitakse hiljemalt 30. septembril 2008.a. Osaluse müüjaks on Luksemburgis registreeritud valdusettevõtte Expert Capital S.A. tütarfirma.

Simferopoli kaubanduskeskuse projekt hõlmab kinnistut kogupindalaga 9,1 ha. Projekti arendatakse kahes etapis. Esimese etapi ehitus juba käib ja sisaldab 14,5 tuh m2 suurust hüpermarketit. Teine etapp sisaldab 38.7 tuh m2 suurust kaubanduskeskust ning kogu kaubandusekeskuse üldpind on üle 53 tuh m2. Kogu projekti eeldatav investeeringu maht on 921,7 mln krooni (59,0 mln eurot; 86,1 mln USD) ja valmimise aeg esimesel etapil suvi 2008 ning teisel etapil sügis 2009. Projekti laenufinantseerimine on kinnitatud EBRD direktorite nõukogu poolt.

"Laienemine välisturgudel on Arco Vara prioriteet. Siseneda Ukrainasse koos kogenud kaubanduskeskuste arendajaga vähendab Arco jaoks projekti riskitaset oluliselt. Simferopoli piirkonnas elab ligikaudu 500 tuhat inimest ja linnas pole ühtegi kaasaegset kaubanduskeskust. Aastas külastab linna ligi 5 mln turisti. Ka edaspidi kaalume investeeringuid sarnastesse projektidesse. Samas jälgime hoolikalt grupi likviidsuspuhvrit tagamaks pikaajalist investeerimisvõimet ja kontrollimaks refinantseerimisriske", ütles Arco Vara CEO Aare Tammemäe.

“Expert Capital on üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Ukraina turul. Me oleme huvitatud partnerite kaasamisest oma projektidesse eesmärgiga jagada riske ja kasutada partneri kogemust projekti edukuse tagamiseks. Koostöö Arco Varaga kui Ida-Euroopa turul tunnustatud kinnisvaraettevõtetega toob endaga kaasa üle 15 aastase kogemuse regioonis.”, ütles Expert Capital Management juhatuse esimees Raul Parusk.

Arco Vara on Baltimaade juhtiv kinnisvaraettevõte, mis laieneb Ida-Euroopa turgudel opereerides juba nii Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias. Ettevõtte tegevus hõlmab nii kinnisvara vahendus-, arendus- ja ehitustegevust kui ka investeeringute juhtimist. Firmal on esindused 30 linnas ning grupis töötab 649 inimest. Arco Vara AS 2007. aasta 9 kuu konsolideeritud käive moodustas 687 mln krooni (44 mln eurot), puhaskasum 264 mln krooni (17 mln eurot) ja bilansimaht 3 536 mln krooni (226 mln eurot). Arco Vara aktsiad on noteeritud Tallinna börsil.

Expert Capital S.A. on Luksemburgis registreeritud valdusfirma, mille põhiliseks tegevusalaks on kinnisvaraarendus Ukrainas ja Eestis ning hüpermarketite opereerimine Ukrainas. Eelmise aasta lõpus avati grupi 3 esimest hüpermarketit Kiievis, Krivoj Rogis ja Zaporozhjes, kus grupi firmad esinevad nii arendaja kui ka operaatori rollis.

Expert Capital S.A. 2007. aasta 9 kuu konsolideeritud puhaskasum moodustas 19 mln eurot ning bilansimaht 344 mln eurot. Grupis töötas 2007 aasta lõpu seisuga kokku üle 2 000 inimese. Expert Capital S.A tütarettevõte - AS Ühendatud Kapital, arendas ja opereeris Tallinnas Rocca Al Mare kaubanduskeskust, Peterburi maanteel asuvaid Ehitusservice'i ja Maksimarketi hooneid ning oli Sikupilli kaubanduskeskuse üheks osanikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2008, 17:39
Otsi:

Ava täpsem otsing