Fondid 3 miljardit krooni kõhnemad

14. märts 2008, 07:36

Eesti suurimate aktsiafondide tootlused on
rekordtasemetelt kukkunud ligi 40 protsenti. Äripäeva hinnangul on suurimatest
aktsiafondidest raha välja võetud kokku 3 miljardi krooni ulatuses.

Kõige suuremad langejad on viimase 7 kuu lõikes Hansa Ida-Euroopa aktsiafond ja kinnisvarafond, vastukaaluks on Hansa Kesk-Aasia ja Venemaa aktsiafond suutnud langeda tipust kuni 15%. Tabeli järgi on investorid kõige enam raha kaotanud just idasuunalistesse fondidesse investeerides.

"Varade mahu vähenemise peamine põhjustaja oli investeerimishoius. Kuna hoiused olid alustatud siis, kui turu tase oli oluliselt kõrgem, pidid nad ennast fondist pea täielikult välja müüma," rääkis Hansa Ida-Euroopa aktsiafondi juht Enn Metsar. "Pikaajaline kukkumine on mõne investori eemale peletanud, mõni on liigutanud oma varad võlakirjadesse. Enamik meie investoritest on teadlikud sellest, et investeeringud aktsiafondidesse peavad olema pikaajalised, kuna volatiilsus on kõrge."

Metsar selgitas, et Hansa Ida-Euroopa aktsiafond on läbi oma ajaloo panustanud keskmisest enam kiiresti arenevatele Balkani turgudele.

Eelmisel aastal varahaldusfirmana tegevust alustanud Avaroni Euroopa väikeettevõtete fondi tootlus on kukkunud ca 30 protsenti mulluse juuli rekordtasemelt. "Tootluse puhul ei näe ma põhjust muretsemiseks juhul, kui fondi tootlus ei ole märgatavalt halvem turu keskmisest," kommenteeris Avaroni partner ja fondijuht Valdur Jaht, lisades, et siiski lühiajaliselt võib ka selliseid märgatavaid kõikumisi esineda, mis on tingitud teatud strateegia järgimisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 08:37
Otsi:

Ava täpsem otsing