Miks langevad investeerimisfondid?

14. märts 2008, 10:24

LHV portfellihaldur Rait Kondori sõnul on
jätkuva aktsiahindade languse taga majanduse jahtumine ning teiseks teadmatus
selle ees, kui valusalt pankade probleemid ning laenuandmise kokkutõmbamine
mõjutab teisi majandussektoreid.

„See omakorda põhjustab teadmatust majanduse nõrkuse kestvuse osas. Teadmatus aktsiaturgudele teatavasti ei meeldi,“ toonitas Kondor.

Küsimusele, kui kaua langus veel kestab, ütles portfellihaldur, et keegi ei tea täpset vastust öelda. „Praeguste prognooside kohaselt jätkub aktsiaturgudel külgsuunas liikumine (lühiajalised tõusud ja langused ilma selge suunata) vähemalt suveni ning siis juba sõltub palju sellest, kui suurel määral pankade probleemid on üle kandunud muudesse majandussektoritesse. Praegu arvame, et aasta teine pool võiks aktsiaturgudel tugevam tulla,“ rääkis Kondor.

„Lähiajal näeme suuremat positiivsuse võimalust Tais, Venemaal, Pärsia lahe äärsetes riikides (Katar, Bahrein, Araabia Ühendemiraadid, Kuveit).“
Samas tõdes Kondor, et kuna aktsiaturgudel on nõrk seis kestnud nüüdseks juba mitu kuud, siis paanikamüüki viimasel paaril nädalal täheldanud pole.
Kui pensionifondide juhtimise muutmisest rääkida, tunnistas Kondor, et aasta alguses on LHV aktsiaturgudele sisenenud uue rahaga suhteliselt ettevaatlikult. „Samas, pikaajalise investeerimise puhul pole sisenemishetk kõige olulisem. Oluline on hoida portfellide regionaalne jaotus sellisel tasemel, millega võiks maailma aktsiaturgude keskmisest paremat tootlust saada. Portfellihalduse portfellides oleme vähendanud aktsiaturu osa ning sisenenud osaliselt kõrget tootlust pakkuvatesse võlakirjadesse,“ selgitas Kondor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing