Raudteed asuvad 80 miljoni eest lappima soomlased

04. aprill 2008, 12:38

Eesti Raudtee tunnistas Tartu-Valga lõigu
kapitaalremondi riigihanke edukaks pakkujaks Soome riigiraudtee tütarettevõte OY
VR-Rata Ab, kes tegi teisest pakkujast ligi 90 miljoni krooni odavama
pakkumise.

Raudtee 2008-2009. aasta kapitaalremondi riigihankel pakkus OY VR-Rata Ab tööde maksumuseks ligi 80 miljonit krooni. Järgmise pakkumise hind oli 175 miljonit krooni, teatas ettevõte.

Kapitaalremont hõlmab lõigul Tartu-Valga 2008. aastal 31 kilomeetrit peateid ja 2009. aastal 25 kilomeetrit peateid, kus vahetatakse välja kogu raudtee pealisehitis. Lisaks remonditakse sama hanke raames jaamateid, ülesõidukohti ja vahetatakse pöörmeid.

Remondi lõppedes on võimalik alates Tartust kuni Valgani reisirongidel arendada kiirust kuni 120 kilomeetrit tunnis ehk Tartust Valgasse on võimalik reisirongiga sõita orienteeruvalt tunniga.

Oluline hinnavahe on tingitud soomlaste pakutud uuest tehnoloogiast, millega on sama töö võimalik ära teha poole odavamalt.

See annab Eesti Raudteele hea võimaluse suunata kapitaalremonditöödeks mõeldud vabanevad vahendid mitmeid aastaid oma järge oodanud jaamade haruteede remontimiseks. Investeering parandab oluliselt jaamateede töökindlust, ohutust ning vähendab tulevikus märgatavalt jooksvaid hoolduskulusid.

Juhul kui pooled hanke tulemust ei vaidlusta, sõlmitakse ülejärgmisel nädalal hanke võitjaga leping ja täpsustatakse tööde ajakava.

Remonditööd kestavad tänavu aprilli lõpust oktoobri lõpuni. Kuna soomlastel puudub Eestis oma tootmisüksus, siis selle loomine ja vajaliku tehnika Soomest kohale toomine nõuab lisaaega.

Remonditööde ajaks on peatutud reisirongiliiklus Elva ja Valga vahel alates 1.aprillist ja Tartust Elvani alates 1. juulist. Järgmise aasta tööde ajakava pole veel kinnitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 12:42
Otsi:

Ava täpsem otsing