Kangur, Parts, Rätsepp ja Sumberg tahavad osta Pärnu Mudaravilat

Mariliis Pinn 26. mai 2008, 16:30

Ettevõtjad Margus Kangur, Aare Parts,
Andres Rätsepp ja Tarmo Sumberg tegid pakkumise Pärnu linnale Pärnu Mudaravila
50 aasta hoonestusõiguse omandamiseks.

Enampakkumisele pandud hoone alghind oli 36 miljonit krooni. Sumberg ütles aripaev.ee-le, et nende teada teisi pakkujaid ei ole ja tehing loodetakse allkirjastada kuu aja jooksul, mil selgub ka lõplik summa.

Ostupakkumise teinud ettevõtjad kavatsevad selle väärtusliku mälestise arendada kvaliteetseks spaahotelliks. „Tegu on huvitava ja unikaalse hoonega. See on Pärnu sümbol,“ põhjendas ta pakkumise tegemist.

Kahjuks ei osanud Sumberg öelda, kui suur on investeering hotelli. „Selle summa välja arvutamine on järgmine ülesanne. Tuleb korraldada arhitektuurikonkurss, teha detailplaneering. Suurusjärk on umbes 100 miljonit krooni,“ ei tahtnud Sumberg spekuleerida summadega.

Hotelli operaatoriks on ettevõtjad valinud Tarmo Sumbergi Legendijuhtimise AS. Arendajad tahavad maksimaalselt väärtustada hoone ajaloolist osa ja lisaks luua uus, kaasaegne juurdeehitus, mis omavahel sobivalt liidetakse, teatasid ettevõtjad.

Legendijuhtimise AS plaanib üheks Pärnu sümboliks kujunenud ja ühe unikaalsema arhitektuuriga ehitise Eestis muuta avatud ja külalislahke õhkkonnaga kvaliteetseks hotelliks. Ettevõtte eesmärgiks on väärtustada seda suurepärast kuurortoloogia pärandit ja tõsta Pärnus pakutavate teenuste mitmekesisust ja kvaliteeti veelgi.

Legendijuhtimisel on kogemusi erilise ajalooga hoonete muutmisel kaasaegseteks kvaliteethotellideks. Seni on muudetud 5* hotellideks arhitektuurimälestis Kolm Õde, samuti kunagine pangahoone ja Eesti Telefoni peakontor, milles eelmisel aastal avati hotell Telegraaf.

Legendijuhtimise AS'i kaubamärgi Legend Hotels Spa's alla kuuluvad hetkel Eestis hotellid Kolm Õde, Telegraaf, Georg Ots Spa Hotell ja terviseklubi City Spa. Väljaspool Eestit opereerib ettevõtte hotelli Albert Riias. Hetkel on ehituse algjärgus spahotell Leedu kuurortlinnas Palangas ja kavandamisel spahotell Poola suurimas kuurortlinnas Sopotis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2008, 17:00
Otsi:

Ava täpsem otsing