EL andis paberivaba ARKi jaoks 2,2 miljonit

27. mai 2008, 15:34

2,2 miljonit Eesti krooni maksma läinud
paberivaba ARKi e-keskkonna kaudu on 2008. aastal kõigist uutest sõiduautodest
maikuu seisuga registreeritud ligikaudu 14 protsenti.

Projekti eesmärk on muuta klienditeenindus e-teenusena kättesaadavamaks, kiiremaks ja mugavamaks. Kliendi jaoks tähendab Paberivaba ARK seda, et taotluste esitamine ARKile on ööpäevaringselt kättesaadav. Projekti rahastab Euroopa Liit ning ARKi avalike suhete osakonna esindaja Timo Vijari sõnul valmis projekt ligikaudu 2,2 miljoni Eesti krooni eest.

Sõidukite maaletoojad said e-teenuseid hakata kasutama alates möödunud aasta novembrist, teatas ARK. Paberivaba ARK lihtsustab oluliselt uute sõidukite müümisega tegelevate ettevõtete asjaajamist seoses sõidukite registreerimisega. Ametlikele maaletoojatele on elektrooniliseks muudetud tüübikinnituse taotluste, registreerimiseelse ülevaatuse aktide ja registreerimistoimingute taotluste esitamine.

Projektiga liitunud litsentseeritud lammutuskojad saavad ARKile elektrooniliselt edastada lammutustõendeid ning taotlusi sõiduki registrist kustutamiseks.

Eraisikud said ARKi e-teenuseid kasutama hakata alates käesoleva aasta maikuust. Paari viimase nädala jooksul on populaarseimateks teenusteks osutunud sõidueksamile registreerimine, registreerimismärgi duplikaadi tellimine ning sõiduki ajutine kustutamine registrist. Näiteks on maikuus ligikaudu 8 protsenti B-kategooria sõidueksamitele registreerimistest vormistatud läbi e-keskkonna. ARK prognoosib, et maikuu lõpuks kasvab see protsent vähemalt kümneni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing