Parts plaanib riikliku ühistranspordi korralduse anda ARKile

24. aprill 2008, 20:49

Majandusminister Juhan Parts saatis
ministeeriumitesse kooskõlastuseks seaduse eelnõu, millega antakse osa
ühistranspordi korraldamisega seotud küsimusi üle Eesti Riiklikule
Autoregistrikeskusele (ARK).

„Ühistranspordi efektiivsemaks korraldamiseks luuakse eraldi ARKi struktuuriüksus, millele antakse üle terve rida seni ministeeriumile kuulunud ülesandeid,” kommenteeris eelnõud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) veondus- ja liiklustalituse juhataja Priit Vene.

Tema sõnul hakkab näiteks riigisisestele kaugliinivedudele liinilubasid väljastama ja sõiduplaane kinnitama ARK, kuna varem oli see MKMi pädevuses. „ARKi juurde on kavas koondada oskused ja teadmised, mis on vajalikud üleriigilise ühistransporditeenuse terviklikuks korraldamiseks,” märkis Vene.

Ministeerium teatas, et ühistranspordiseaduse mitmed täpsustused on seotud ka ühistranspordiregistri täiustamisega, mille tulemusena hakatakse üleriiklikus andmebaasis pidama arvestust ka valla- ja linnaliinide üle. Mõiste „riiklik register” asendatakse eelnõukohaselt mõistega „andmekogu”.

Ühe olulise muudatusena annab uus ühistranspordiseadus võimaluse määrata vedajale sunniraha, kui jäetakse täitmata ametniku ettekirjutus ühistranspordiseaduses sätestatud nõuete täitmiseks. Füüsilise isiku puhul on sunniraha ülemmäär 20 000 ja juriidilise isiku puhul 100 000 krooni.

Samuti näeb ühistranspordiseaduse muudatus ette tegevusloa ja sõidukaardita, kuid taksotunnuseid või neid matkivaid tunnuseid kasutava autojuhi karistamist. Veel näeb eelnõu ette, et bussi-, trammi-, trollibussi- või taksoveo nõudeid rikkunud juriidilist isikut võib trahvida kuni 50 000 krooniga.

Karistusregistri seaduse muudatusega antakse hallatavatele riigiasutustele liigipääs karistusregistri andmetele riiklike ülesannete täitmisel.

Eelnõu kohaselt peaksid muudatused jõustuma järgmise aasta 1. jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing