Kirill Smirnov • 11. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Narvas arreteeriti kõrge linnaametnik

Ida politseiprefektuuri pressiesindaja sõnul arreteeriti ametnik seoses ametialase tegevusega, kirjutas venekeelne uudisteportaal dv.ee. Narva linnavara- ja majandusameti direktori kohusetäitja Arkadi Nikolajev viidi teisipäeval oma kabinetist välja käeraudus. Läbiotsimine kestis pikalt.

Viru ringkonnaprokuröri Anu Toluki sõnul on kriminaalmenetluse käigus kogutud andmetele tuginedes praegu isikut alus kahtlustada pistise nõudmises ja vastuvõtmises erinevates summades ning riigihangete teostamise nõuete rikkumises.

Korduva pistise võtmise eest on karistuseks ette nähtud kuni viieaastane vangistus, riigihangete teostamise nõuete rikkumise eest võib määrata rahalise karistuse või kuni aastase vangistuse.

Praegu on Nikolajev kahtlustatavana kinni peetud kuni 48 tunniks. Vahistamise ja ametist kõrvaldamise taotluse esitamise kohtule eeluurimise ajaks otsustab prokurör lähiajal.

Ametniku kabineti läbiotsimise juures viibinud Narva linnapea Tarmo Tammiste keeldus kommentaaridest.

Narva linnasekretär Ants Liimets ütles, et ta pole Nikolajevi vahistamise põhjustega kursis, kuid ei välistanud selle seotust hiljutise riigikontrolli auditiga. Liimets märkis, et tema hinnangul ei avastanud riigikontroll nii tõsiseid rikkumisi, mis oleks nõudnud ametniku arreteerimist.

"Ootame veel pisut, 48 tunni möödumiseni. Siis selgub," ütles Liimets eile. Varem on Liimets rääkinud, et Nikolajevi osakonna raamatupidamises avastati andestamatud vead, mida ei saanud finantsaasta lukkulöömise tõttu enam administratiivkorras karistada.

Nikolajevi vahistamise kohta ei osanud midagi öelda ka Narva abilinnapea Sofia Homjakova, kes puhkab praegu välismaal. "Kui tagasi jõuan, võin kommenteerida. Praegu ma lihtsalt ei tea, mis Narvas toimunud on," ütles ta telefonitsi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt