Soomlased ostavad Wõro Kommertsi ja Vastse-Kuuste Lihatööstuse

26. juuni 2008, 19:40

Soome lihakontsern Atria Grupp kiirendab
oma kasvu Eestis, ostes kaks lihatööstust AS Wõro Kommerts ja AS Vastse-Kuuste
Lihatööstus. AS Wõro Kommertsi aktsiakapitalist on tehingu objektiks 97,7
protsenti.

Tehingu lõplik teostumine eeldab Eesti konkurentsiameti heakskiitu. Viimane loodetakse saada juulikuu jooksul. Atria hinnangul võiks uute ettevõtete konsolideerimine toimuda alates esimesest augustist 2008. Osapooled on kokku leppinud, et tehingu hinda ei avaldata.

Wõro Kommerts ja Vastse-Kuuste Lihatööstus on tuntud erinevate kvaliteetsete lihatoodete valmistajana. Nimetatud ettevõtete ostmise läbi täiendab ja laiendab Atria oma praegust tootevalikut Eesti jaekaubandusturul, teatas Atria.

Atria ostis 2005. aastal Eestis ettevõtte AS Valga Lihatööstus, mille käive oli 2007. aastal 363 miljonit Eesti krooni. AS Valga Lihatööstuse äritegevus moodustab koos Wõro ja Vastse-Kuustega Eesti lihatoodete turul suuruselt teise tootmisüksuse, mille käive moodustab ligikaudu 657 miljonit Eesti krooni aastas.

Atria investeeris 2007. aastal ligikaudu 110 miljonit Eesti krooni Valga tootmisüksuse tootmismahu ja kuluefektiivsuse tõstmisse ning loomakasvatuse arendamisse.

AS Wõro Kommerts on 1993. aastal loodud lihatoodete valmistamisele spetsialiseerunud ettevõte. Ettevõtte turuosa on 13% (allikas: AC Nielsen 2008). Wõro on turuosalt Eesti suuruselt teine valmislihatoodete tööstus. 2007. aastal oli ettevõtte käive 155 miljonit Eesti krooni ning töötajaid ligikaudu 170. Ettevõttel on tootmistsehh Tartu lähedal Ahjal ning logistikakeskus Tartus. Tänapäevase sisseseadega tootmistsehh on ehitatud aastatuhande vahetusel.

AS Vastse-Kuuste Lihatööstus on asutatud aastal 1994 ja selle käive 2007. aastal oli 138 miljonit Eesti krooni. Ettevõtte turuosa on 6% (allikas: AC Nielsen 2008). Töötajaid on ettevõttes ligikaudu 140. Vastse-Kuuste on viimastel aastatel teinud investeeringuid tootmistsehhi moderniseerimisse ja tootmismahu tõstmisse. Ka turuosa on tänu uutele investeeringutele tugevnenud. Eriti just leivakatete osas on ettevõttel Eesti turul tugev positsioon. Tootmistsehh paikneb Lõuna-Eestis Vastse-Kuustes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2008, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing