Soomlased ostavad Saaremaalt ebaseaduslikult vähke

Hille Tressum 19. juuli 2008, 12:30

Kuigi Saaremaal on vähipüük keelatud, ei
huvita see vähi-maiaid soomlasi. Keskkonnatöötajate mitteametlikel andmeil
maksavad põhjanaabrid suuri summasid, et siit jõevähke saada.

Oma Saarele teadaolevalt ostavad soomlased vähke kokku nii massiliselt, et Saaremaa vähivarud võivad seetõttu hoopis kaduda. Keskkonnaspetsialistid antud teemat väga meelsalt kommenteerida ei tahtnud, kuid ütlesid, et olukord on tõesti tõsine, kirjutas Oma Saar.

Saaremaa keskkonnateenistuse jahinduse ja kalanduse peaspetsialist Jaan Ärmus sõnas, et kui varasematel aastatel saadi vähipüügihooajal püügilubadega jõest kusagil 10 – 12 000 vähki, siis soomlased ostavad praegu niiöelda külajuttude järgi aga umbes 50 000. „Siit võib igaüks ise mõelda, kuidas need vähid saadud on,“ ütles Ärmus.

Ärmuse hinnangul on jõevähi hind signaalvähi omast kaks-kolm korda suurem. Tema sõnul olla ühe jõevähi müügihind kuulduste põhjal 25-30 krooni tükk.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo vaneminspektor Aare Aaviku arvates võib aga soomlastele müüdavate vähkide tükihind olla lausa 45 krooni.

Peagi algavad soomlastel suured vähipidustused ning keskkonnaspetsialistide arvates just selleks nii palju vähke kokku ostetaksegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2008, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing