Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Venemaa lubab osseetidele miljardeid kroone toetust
Venemaa valitsus paneb kokku fondi, mille
kaudu läheb osseetide toetuseks otse riigieelarvest 10 miljardit rubla,
vahendas Interfaks rahandusminister Aleksei Kudrini.
10 miljardi rublane ehk 4,3 miljardi kroonine toetusraha suunatakse Põhja-Osseetiasse, ütles minister ja see tuleb Venemaa 2009., 2010. ja 2011. aasta riigieelarvest. Varem on Venemaa valitsus teatanud raha eraldamisest Lõuna-Osseetia taastamiseks.
Iga Lõuna-Osseetia kannatanu pidi üleelamiste kergenduseks saama 50 000 rubla (21 689 krooni) kompensatsiooni, lisas Interfaks täna.
Varem on Vene meedia kirjutanud, et riik registreerib Lõuna-Osseetia põgenikke, kelle arv võib ulatuda 60 000 inimeseni. Pooled neist arvatakse olevat põgenenud Vene föderatsiooni territooriumile.