Mariliis Pinn • 25. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Arigato omanikud vallandasid Pertelsoni

Arigato spordiklubi haldava Haabersti Perespordikeskuse nõukogu kutsus tagasi Arigato juhatuse eesotsas juhatuse esimehe Indrek Pertelsoniga nõukogu otsuste pideva ja süsteemse mittetäitmise, juhatuse liikme hoolsuskohustuste mittetäitmise ning ettevõtte pankrotieelsesse seisu viimise eest.

Nõukogu langetas otsuse ajutiselt pankrotihaldurilt viimastel kuudel ja nädalatel laekunud informatsiooni alusel, teatas firma.

Haabersti Perespordikeskuse nõukogu liikme Kaido Kotkase sõnul ei ole Indrek Pertelson suutnud tänaseni täita ühtki lubadust olukorra parandamiseks, mistõttu nõukogu ei pidanud võimalikuks jätkata sama juhatuse koosseisuga. „Kuigi Pertelson esitas juba varakevadel kirjaliku ettepaneku ettevõtte väljaostmiseks, ei ole see sarnaselt eelmistele lubadustele olukorra parandamiseks tänaseni realiseerunud. Oleme kuulnud ka mitmed paljusõnalisi plaane uute investorite leidmiseks, ent ka selles osas ei ole tal ühtki tulemust ette näidata. On ilmselge, et Arigato praegune olukord ei ole jätkusuutlik,“ ütles Kotkas.

Arigato uue juhatuse esimehena alustab alates tänasest tööd Kaupo Meier.

Eesti Talleks on olnud Indrek Pertelsoni sponsor läbi tema sportlaskarjääri üle kümne aasta ning osalenud Arigato keskuse rajamise finantseerimisel koos pankadega enam kui 120 miljoni krooni ulatuses. Arigato pidevate makseraskuste tõttu ühines Eesti Talleks juuni lõpus pankrotiavaldusega Arigato spordiklubi haldava ettevõtte Haabersti Perespordikeskuse vastu. Veebruaris otsustas Eesti Talleks loobuda täiendavatest investeeringutest jooksevkulude katteks ja anda juhatusele aega kaks kuud uue äriplaani koostamiseks, sellele vastuseks sai Eesti Talleks Arigato juhatuse poolt kirjaliku ettepaneku ettevõtte väljaostmiseks, mis ei ole tänaseks realiseerunud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt