Sügisel virgub spordiklubisid nagu seeni pärast vihma

Hille Tressum 29. august 2008, 13:20

Loodus tühja kohta ei salli - nii on see ka
spordiklubide sektoris, kus üks sulgeb teine avab. Nimelt avavad oktoobris
uksed kaks uut spordiklubi.

Olümpiapronks Indrek Pertelsoni juhitud elustiili spordiklubi Arigato oli makseraskust tõttu sunnitud lõpetama oma tegevuse. Nüüd on aga tõsistel tervisefännidel rõõmustamiseks põhjust. Seni on vast kõige asjalikumat musklite pumpamise võimalust pakkunud vanalinna ääres asuv ajahambast puretud Reval Sport, kus inimesi tunglemas rohkem, kui klubi mahutada suudab. Nüüd vaid mõni minut autosõitu mööda Pärnu maanteed ja viimase šnitti peal jõusaalitehnika ootab kasutajaid.

Oktoobri esimestel nädalatel avab end funktsionaalne spordiklubi jõulise nimega Sparta. Spordiklubi pakub oma külastajatele nii jõusaali kui ka rühmatreeningut. Lisaks pakub klubi ka pallisaalide teenust, mis Tallinnas suhteliselt nõutud ja vähepakutud teenus. Külastajate kasutuses on nii korv-, võrk-, sulg-, jalgpalli väljakud.

Spordiklubi omanikuks on Lynn Grupp. Ettevõte nõukogu esimehe Urmas Somelari sõnul mahub Tallinna spordiklubide turule uusi tulijaid küll ja küll. „Eestlased on skandinaavlastest kolm korda viletsamad sportijad, nii et turgu on,“ kirjeldas Somelar hetkes turuolukorda. Nõukogu esimehe sõnul erineb uusi spordiklubi teistest olemasolevates just oma sihtgruppi poolest. Nimelt on spordiklubis Sparta ka spartalikud tingimused, seda nüüd küll kaasaegses mõttes. Somelari sõnul ei ole spordiklubis rõhku pandud seinte kaunistamisele erinevate maalide ja vidinatega. Samuti ei ole külastaja meelitamiseks tehtud uhket klaasist fuajeed. „Kõik on lihtne. Meie eesmärk ei ole meelitada sportima moe pärast, vaid ikka spordi pärast. Oleme teinud väga põhjaliku uuringu, millest selgus, et suurem osa spordiklubide külastajatele ei lähe korda, mis värvi on klubi seinad, või milline fuajee,“ rääkis Somelar lisades, et seetõttu ei oldagi panustatud ilusale kestale vaid heale sisule. „Meie jõusaalis on hetkel kätte saadavatest jõumasinatest kõige uuem ja kvaliteetsem valik. Meie eesmärk on olla avatud teadlikule inimesele, kes soovib treenida. Seetõttu ei ole me ka oma hinnapaketti lisanud üleliigseid vidinaid, mille eest inimene igakuiselt maksab aga ei kasuta. Seetõttu olemegi suutelised pakkuma soodsa hinna juures kvaliteetset teenust,“ sõnas Somelar. „Meie jõusaalis on loomulikult treener olemas aga tema funktsioon on aegajalt treenijat korrigeerida ja nõu anda. Samuti ei keeldu keegi ka pakkumast personaaltreeneri nõu või programmi. Ehk ühesõnaga inimene maksab selle eest mida tarbib,“ rääkis nõukogu esimees spordiklubist.

Ühes Spartaga avab uksed ka Tondil asuv spordiklubi Ritual. Rituali spordiklubi pakub nii klassikast jõusaali teenust, kui ka squashi- ja tenniseväljakute renti. Kui Spartas tuleb kuus treenimise eest välja käia 690 krooni siis Ritualis pea poole võrra rohkem, ehk 1200 krooni kuus. Tennise ja squahiväljakute kasutamise ees tuleb muidugi eraldi maksta. Hinnad jäävad 200- 400 kroonise tunnihinna vahele.

Küsimusele kes on oktoobris avatava spordiklubi suurim turuloleva konkurent ei osanud Somelar ühtset vastust anda. „Reval Sport nagu on ja nagu ei ole ka. Meie eelis nende ees on kindlasti asukoht. Kuna asume büroohoonete rajoonis on meile autoga hea ligipääsevus ja ka parkimiskoha leidmisega ei tohiks probleeme olla. Neil on oma piirkonna kliendid meil oma,“ sõnas Somelar lisades, et oluline on teha end mugavaks ja pakkuda professionaalset teenust.

„Rituali kohta ei oska ma aga midagi öelda. Nad ei ole isegi oma treenerite nimekirja avaldanud. Nii et ma ei oska nende suhtes seisukohta võtta,“ rääkis Somelar samuti oktoobris avatavast klubist.

Sparta treeneritebaas koosneb mitmetest tunnustatud professionaalidest. Jõusaali peatreenerina hakkab tööle Argo Ader. Rühmatreeningute peatreeneriks on Janika Koch- Mäe. Treeneritena teevad kaasa ka Riina Suhhotskaja ja Kaja Tuisk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing