Eesti Ehitus müüs osa Ukraina kinnisvaraarendajast

Annika Matson 05. september 2008, 09:52

AS Eesti Ehitus kontserni majandustegevust
Ukrainas juhtiv tütarettevõte OÜ Eurocon sõlmis ettevõtte osa ostu-müügi
lepingu, millega võõrandati 8%line osa Ukraina kinnisvaraarenduse ettevõttes
V.I. Center TOV.

Seega ei ole Euroconil ettevõttes enam enamusosalus, pärast müüki jääb alles 44%.

Kui palju Eesti Ehitus müüdud osalusest teenis, pole teada. Küll on kirjas, et müüdud osa nimiväärtus oli 32 000 Ukraina grivnat (ligikaudu 73 000 krooni/4 680 eurot). Osa müüdi V.I. Center TOV teisele osanikule, Austrias registreeritud ettevõttele Continental Investment Holding Gmbh. Peale müügitehingut on OÜ Eurocon osalus V.I. Center TOVs 44%, teatas firma börsile.

Osaluse vähendamine toimus vastavalt osanike vahelistele kokkulepetele ja koostatud äriplaanile, mis näevad ette OÜ Eurocon osaluse järk-järgulist vähendamist V.I. Center TOVs peale ehitusloa saamist ja ehituslepingu sõlmimist. Tänaseks on V.I. Center TOV saanud arendusprojektile ehitusloa. V.I.
Center TOV on arendusprojekt Kiievi Borispoli lennujaama lähistel, kuhu plaanide kohaselt rajatakse 340 toaline hotell ja 40 000 ruutmeetri ulatuses kontoripindasid.

AS Eesti Ehitus omab osalust V.I. Center TOVs OÜ Eurocon kaudu. ASle Eesti Ehitus kuulub 63%line osalus OÜs Eurocon.

Tehing ei avalda olulist mõju AS Eesti Ehitus tegevusele ega ole käsitletav olulise osaluse võõrandamisena ega tehinguna seotud isikuga NASDAQ OMX Tallinna Börsi Reglemendi osa "Nõuded Emitentidele" tähenduses. AS Eesti Ehitus nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.
AS Eesti Ehitus kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Lätis, Leedus ja Ukrainas. Eestis on täiendavateks tegevusvaldkondadeks lisaks teedeehituse ja -hoolduse ning keskkonnaehituse ja betoonitööde otsetöövõtt. Kontserni emaettevõte on AS Eesti Ehitus, mis on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Kontserni 2007. aasta konsolideeritud müügitulu oli 3,8 miljardit krooni (240 miljonit eurot) ja konsolideeritud puhaskasum 290 miljonit krooni (19 miljonit eurot). AS Eesti Ehitus kontsern annab tööd rohkem kui 1200 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2008, 17:39
Otsi:

Ava täpsem otsing