Maailma suurimad pangad panid seljad kokku

15. september 2008, 11:56

Kümme maailma suurimat panka panevad kokku
70 miljardit dollarit, et pehmendada võimalikku tagasilööki nurjunud katsetest
päästa investeerimispanka Lehman Brothers.

Kümme panka - Bank of America, Barclays, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, JP Morgan Chase, Merrilly Lynch, Morgan Stanley ja UBS – lubasid kokku panna 70 miljardit dollarit, mis sisuliselt kujutab endast ühist kindlustussüsteemi. Igal pangal on võimalus fondist kuni kolmandiku ulatuses laenu saada – seega ca 23 miljardit dollarit.

Ühisavalduses teatasid pangad, et fondi eesmärk on tagada likviidsus ning vähendada turu heitlikkust tänases „erakorralises keskkonnas“. Samuti lubati ühiselt leida lahendus Lehmani derivatiivide avatud positsioonidele.

Lisaks teatas USA keskpank, et leevendab ajutiselt laenutingimusi ning võtab investeerimispankadelt laenutagatiseks nii aktsiaid kui laenulepinguid.

USA väärtpaberituru järelevalvekomisjon SEC tegi avalduse, kus lubab tagada Lehmani tegevuse järkjärgulise lõpetamise koostöös panga rahvusvaheliste partneritega.

USA rahandusminister Hank Paulson ütles, et kõik need koordineeritud abinõud „on kriitilise tähtsusega likviidsete toimivate turgude tagamiseks ning laenuturul võimalike hirmude ennetamiseks“, vahendas Financial Times.

Samas usuvad USA ametivõimud, et need jõulised sammud aitavad turge heal juhul vaigistada, mitte aga tormi ära hoida, mis võib lõõtsuda veel mitu päeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing