Äripäeval on täna sünnipäev

09. oktoober 2008, 10:30

Täna 19 aastat tagasi nägi ilmavalgust
esimene Äripäev, toonase Dagens Industri peatoimetaja Hasse Olssoni isiklik
laps, esimene väljaspool Rootsit.

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel kommenteeris, et algselt eelkõige läänelike väärtuste ja demokraatia tugevdamiseks Eestis mõeldud projekt hakkas mõnevõrra üllatuslikult kohe lugejate ja reklaamiklientide südameid võitma ning on seni ainus ajaleht Balti riikides, mis on kogu oma ajaloo vältel kasumis.

"Täna on Äripäev kahetises olukorras. Ühest küljest tõmbame kahaneva reklaamikäibe valguses püksirihma koomale, kasvatame muskulatuuri harjutustega, mida pole seni Äripäevas nähtud. Teisalt kasvab meie lugejate arv tempos, mida pole samuti seni nähtud. Eelkõige puudutab see meie online-kanalit www.aripaev.ee, mis küünitab juba 100 000 unikaalse kasutajani nädalas – number, millest ei julgenud veel aasta tagasi unistatagi. Aga lugejate arv kasvab vastupidiselt teistele Eesti suurematele lehtedele ka Äripäeval, olles samuti uuringufirma andmetel peaaegu juba 100 000," rääkis Mandel.

Majandus on Mandeli sõnul täna peateema üle kogu maailma ja ka Eestis. Huvi majanduses toimuva kohta on rekordkõrgel. Selle kasutamata jätmine oleks ühele majanduslehele andestamatu.

"Parafraseerides USAs just suurt lugejate kasvatamise kampaaniat alustanud ajakirja Economist juhti - Äripäeva (siin ja edaspidi pean silmas nii paberit kui ka veebi) lugemiseks on alati hea aeg, kuid kui kunagi on hea aeg Äripäeva lugemiseks, siis on see just praegu," märkis peatoimetaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2008, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing