Teet Reier • 2. november 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Seemneid-sibulaid saab ka internetist tellida

www.seemnemaailm.ee

Seemnemaailmast leiab aiahuviline väga laia valiku lille- ja köögiviljaseemneid. Kaubavalik täieneb pidevalt, kaks korda kuus ilmuvad uudiskaubad. Laoseisu kajastatakse sekundilise täpsusega. Seemnemaailma pood asub Tartus, internetist tellides lisandub kaupadele saatmiskulu 42 krooni, kulleriga kuni 1 kg 55 krooni. Eraldi on välja toodud hästi lõhnavate, veekogu äärde sobivate ja külma taluvate lillede valik.

Lisaks on saadaval lai valik muru- ja ilupõõsaste-puude seemneid. Miks mitte katsetada uuel aastal kuuse või sõstrapõõsa kasvatamist seemnest. Pakkumiste juures on kirjas täpsed liigitutvustused, õpetused taime istutamiseks, kasvatamiseks ja paljundamiseks. Palju pakutakse soodushinnaga tooteid.

www.plantpost.eu

Juhani Puukool müüb internetis nii hekitaimi, ilupõõsaid, lillesibulaid, marjapõõsaid, okaspuid ja püsikuid kui ka seemneid ja viljapuid. Postikulu kergematel saadetistel (seemnepakid) on 39 krooni, raskemate kaupade puhul alates 69 kroonist. Loomulikult võib kaupadele ka ise Tartusse järele minna. Kauba eest saab tasuda otse pangalingi kaudu ülekannet tehes või arvega pärast paki kättesaamist. Kahjuks tuleb liigikirjeldusi lehe pealt eraldi otsida, need ei asu kohe tellitava kauba juures.

www.aiasober.ee

Aiasõber pakub oma kodulehel mitmesuguseid püsi- ja sibullilli. Kaubale võib ise järele minna müügiplatsile Tartumaale Tüki külla, postiga saates lisanduvad saatmiskulud, mis jäävad vahemikku 60-125 krooni. Siiski on müügiplatsile kohale minnes ostud vähemalt 10 protsenti odavamad kui internetist ostes.

Kaubavalik pole võrreldes teiste pakkujatega teab mis suur, aga midagi huvitavat leiab siiski. Nii taimede hinnad kui ka saatmiskulud on märksa krõbedamad kui konkureerivatel lehtedel.

www.hot.ee/cacti/myyk.html

Kõik kaktusefännid leiavad lehelt palju infot eri liiki kaktuste ja nende kasvatamise kohta. Kaktusetaimi ja seemneid ei kasvatata eraldi müügiks, neid jääb oma ala spetsialistidel lihtsalt üle ja nad on neid lahkelt nõus soovijatele müüma. Saatmiskulud taimedel 33 krooni, seemnetel seitse krooni. Asjaosalised võivad soovi korral ka taimedele ise järele minna.

www.agro24.ee

Kui lisaks taimedele ja seemnetele oleks vaja täiendada ka oma aiatööriistade kogu, siis agro24.ee lehelt leiab neid laia valiku: aia- ja lillekäärid, ladvalõikurid, muru- ja hekikäärid, istutuskühvlid, rehad, kõplad, võilillejuurijad, kobestajad, oksasaed jne. Lisaks pakutakse nii taimekaitse- kui ka mitmesuguseid tõrjevahendeid. Kättetoimetamiskulusid näeb alles ostu sooritamisel ehk tellimust esitades. Saatmiskulusid ei arvestata, kui tellimus ületab 2000 krooni.

www.garden.ee

Garden pakub laia valikut roose ja iiriseid, lisaks palju juba tuntud ja alles avastamisrõõmu pakkuvaid lillesorte. Iga sordi juures taimekirjeldused, välja on toodud taime kõrgus, õite värv, õitsemisaeg ja kasvutingimused. Roosisõber leiab kodulehelt info, kuidas valida oma aeda sobivat roosiistikut, põhjalikult kirjeldatakse rooside värvitoone, nende kokkusobimist omavahel ja ümbritseva keskkonnaga.

Kes rooside istutamise ja kasvatamise osas veel võhik on või lihtsalt oma teadmisi täiendada soovib, leiab lehelt vastavasisulist informatsiooni küllaga. Roosidoktorile saab saata murekirju haiguste ja muude probleemide kohta rooside kasvatamisel.

Pakendus- ja saatmiskulu baashind on 90 krooni, millele lisandub kaalutasu, see on vastavalt paljasjuursel roosil 10 krooni ja potiroosil 20 krooni taime kohta. Suurte tellimuste puhul (alates 20 taime) tehakse eraldi veohinnaarvestus, mis on üldjuhul soodsam. Iiriste saatmis- ja pakendustasu on 120 krooni, suurte tellimuste puhul (alates 15 taime) hind kahekordistub ehk on 240 krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt