Vallavalitsus: SMR Teed koristab praegu laitmatult

05. november 2008, 18:17

Viimsi abivallavanem Jan Trei ütles, et
makseraskustes SMR Teed on senini oma lepingulisi kohustusi täitnud, kuid
halvima korral otsib vald talveks uue lumelükkaja.

"Praegu nad käivad tänavaid koristamas, igapäevaseid kohustusi täidetakse. Sisulisi probleeme pole meil olnud, pole kunagi tekkinud isegi küsimust, kas peaksime leppetrahvi sisse nõudma," rääkis Trei aripaev.ee-le.

Samas märkis Trei, et Viimsi vald on selle peale mõelnud, mida teha, kui SMR Teedel jõud peaks täielikult otsa lõppema ning teedepuhastus unarusse jääb.

Trei tunnistas, et vald on mõelnud, mida teha, kui SMR Teed peaks vastu talve pankrotti minema. "Selle teema peale oleme mõelnud, olen SMR Teede volitatud esindajatega rääkinud ja saatnud firmasse ka ühe kirja, kuid ametlikku vastust sellele pole tulnud. Suusõnaliselt on lubatud kaasata lisakapitali," rääkis abivallavanem.

"Kui nad ei suuda oma lepingujärgseid kohustusi täita, korraldame talveperioodiks teedepuhastusele lihthanke. Sõlmime lepingu kuni 2009. aasta aprillini," sõnas Trei varuvariantide kohta.

"Andres Bergmanni mängutoomine pole asjakohane," leidis Trei samas. "Ettevõtte tegevuse juhtimise eest vastutab ettevõtte juhatus."

Trei lisas, et tema andmetel tekkisid SMR Teede makseraskused asjaolust, et firma ei võitnud teedeehituse hankeid, millega enamasti hoolduse miinust silutakse. "Teedehooldus on väidetavalt kahjumlik, kuid ma ei näe põhjust, miks vald peaks liigselt hoolitsema eraettevõtete eest. Võtsime SMR Teede hinnapakkumise vastu heas usus, et nad tulevad selle rahaga toime," rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2009, 21:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing