Tallinn sai juba teise lisaeelarve

14. november 2008, 12:51

Tallinna linnavolikogu kinnitas eile teise
lisaeelarve kogumahus 64,4 miljonit krooni, kuigi opositsioon nimetas seda
täiesti lubamatuks.

Volikogu Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ja sotsiaaldemokraatide fraktsioon teatas eile, et kuna majanduskriis on mõjutanud negatiivselt Tallinna peamise tuluallika üksikisiku tulumaksu laekumist eelarvesse, on keskerakondliku linnavalitsuse plaan võtta iga hinna eest vastu positiivne lisaeelarve lubamatu.

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut hindas lisaeelarve koostamist hea majandamise tulemuseks. „Juba tänavune eelarve sai koostatud realistlikuna ja samamoodi säästlikult on ka terve see aasta linnas majandatud,“ sõnas ta eile pärast lisaeelarve kinnitamist.

„Eks seda näita ka Tallinna krediidireiting, mis püsib jätkuvalt stabiilse väljavaatega, samas kui reitinguagentuur Moody’s langetas Eesti puhul väljavaate negatiivseks,” lisas ta.

Võrreldes riigiga ei ole Tallinnal põhjust rahalise seisu üle kurta, ütles linnapea Edgar Savisaar. „See näitab, et Tallinn on olnud eelarve koostamisel väga tasakaalukas ning tulusid õigesti prognoosinud. Pigem on tulude prognoosimisel isegi liiga tagasihoidlik oldud ning see võimaldaski positiivse lisaeelarve koostada. Näiteks võime praegu arvestada, et üksikisiku tulumaksu laekub 20 ning kaupade ja teenuste müügist 17,6 miljonit krooni enam. Välisrahastuse osas võime arvestada 5,2 miljoni krooni lisandumisega,“ selgitas linnapea.

Lisaeelarve eelnõu kohaselt saab sotsiaal- ja tervishoiuvaldkond teenuste osutamiseks ja toetuste maksmiseks juurde 11,4 mln kr, elamumajandusele eraldatakse täiendavalt 10,5 mln kr. Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rajamise katteks ette nähtud summat suurendatakse 17,9 mln kr võrra. Ühistranspordi plaanitust suuremate kulude katteks eraldatakse täiendavalt 14,5 mln kr – selle põhjuseks on kütuse kallinemine ning ühissõidukijuhtide palgatõus.

Teise lisaeelarve vastuvõtmisega kujunes 2008. aasta linnaeelarve kogumahuks 7,84 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2008, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing