Toots: valitsuse toetus on rekordmadal

26. november 2008, 19:02

Rahvusringhäälingu poolt tellitud Emori
uuringu järgi on toetus valitsusele langenud, kuid koalitsioonierakondade
reiting tõusnud.

Toetus valitsusele kümne palli skaalal langenud 4,3 punktini, vahendasid ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

Ametisoleva valitsuse madalaimas toetuses on politoloog Anu Tootsi sõnul süüdi nii maailmamajanduse raske seis, kui ka valitsuse enda apsakad mitte ainult majanduse, vaid ka kodakondsuse vallas.
Viimati oli toetus valitsusele peaaegu sama madal vahetult enne Juhan Partsi valitsuse lõppu, kui valitsusse kuulusid Res Publica, Reformierakond ja Rahvaliit.

Ehkki toetus valitsusele on madalseisus, on kõigi koalitsioonierakondade reitingud võrreldes varasemaga tõusnud.
Reformierakonna reiting kasvas eelmise kuuga võrreldes kaks protsenti, protsendi võrra aga kasvas Isamaa ja Res Publica liidu ja ka sotsiaaldemokraatide reiting.

Parlamendiparteidest tõusis protsendi võrra ka Rahvaliidu ja roheliste reiting. Rohelised naudivad näiteks kolme protsendi võrra kõrgemat toetust kui valitsusse kuuluvad sotsiaaldemokraatid.

"Ainuke, mis ma oskan praegu öelda, et ju siis vastajad ei seo omavahel erakondi ja valitsust, sest tõepoolest kui valitsuse reiting langeb, peaks ju ootuspäraselt langema toetus kõigile valitsusparteidele, aga pilt on vastupidine," imestas Anu Toots.

Parlamendiparteidest ainukesena langes opositsioonis oleva Keskerakonna toetajate arv - nemad kukkusid viie protsendi võrra.

Politoloog Anu Tootsi hinnangul võivad selle põhjuseks olla Pärnu sündmused. "Pärnul pole läinud hästi ja see, mis linnapea ümber on meedias selle kuu sees nüüd päevavalgele tulnud, see on kahjustanud kogu erakonna mainet," arvas Toots.

Emor küsitleb tuhandet Eesti elanikku ja mõõdab valitsuse toetust kümne palli skaalal, kus "1" vastab hinnangule "ei toeta".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2008, 19:58
Otsi:

Ava täpsem otsing