2. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Sepp: tulemuseks laastav pankrottide laine

Haigekassa üritab eelarveauke lappida ning üheks võimaluseks on haiguslehe osad kulud jätta tööandja kanda. Riigikogu liikme Evelyn Sepa sõnul põhjustakse see aga veelgi laastavama pankrottide laine.

Aripaev.ee küsis, kas haigekassa idee osa kulusid tööandjale anda on hea mõte. Sepa sõnul aga ettevõtete maksukoormuse ja maksukohustuste muutmine jäigemaks ja rängemaks on niigi vähendanud Eesti konkurentsivõimet ning pikendanud või süvendanud majanduskriisi mõjusid. "Lisaks vähendanud võimekust investeerida, uusi turge avastada, panustada töötajate koolitusse. Lisades sellele kõigele veel haigekassa kulude kandmise kohustuse saame tulemuseks veelgi laastavama pankrottide laine, suurema miinusega riigieelarve ja töövõtjad jääks päeva lõpuks ilma ka neist tervisekaitse garantiidest, mis neil täna on," vastas küsimusele Sepp, kelle sõnul võib siis suureneda ka oht haigena tööl käia.

Samuti muutub terviseriskidega inimestel töökoha hoidmine veelgi raskemaks, sest ka tööandjad on topeltsurve all. "Selle tulemused lähevad ühiskonnale aga pisut pikemas perspektiivis veelgi kallimaks maksma. Seega ei ole täna aeg lühiajalistel sammudel," lisas Sepp.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt