Käo: Rootsi miljardiabi on hea uudis

27. veebruar 2009, 12:16

Suurettevõtja Jüri Käo arvates pole Eesti
pangandussüsteemi stabiilsus ammu enam mitte ainult Eesti mure, pigem on see
Rootsi, Soome ja teiste Põhjamaade mure, kelle pangad siin tegutsevad.

Eesti Pank ja Riksbank, Rootsi keskpank, sõlmisid ennetava kokkuleppe finantsstabiilsuse tagamiseks ja kindlustunde suurendamiseks finantsturgudel. Lepingu maht on kuni 10 miljardit Rootsi krooni (13,8 mld kr) Eesti kroonide vastu.

Ettevõtja Jüri Käo arvates on see positiivne uudis. "Arvan, et tegemist on hea uudisega. Kindlasti on selline ennetav meede positiivne signaal Eesti riigile ja majandusele. Teisalt ei ole Eesti pangandussüsteemi stabiilsus ammu enam mitte ainult Eesti mure, pigem on see Rootsi, Soome ja teiste Põhjamaade mure, kelle pangad siin tegutsevad," kommenteeris Käo.

"Tõenäosus, et seda raha vaja läheb ei ole loodetavasti suur, aga alati on hea täiendavaid finantseerimise võimalusi omada. Täpsemaid prognoose saab teha peale esimese kvartali lõppu," lausus Käo.

"Eks seda raha saab Eesti Pank kasutada eelkõige likviidsusprobleemide lahendamiseks, nii kommertspankade võimaliku likviidsusprobleemide lahendamiseks, kui ka riigi eelarve finantseerimise tagamisel. Täna õnneks ei paista, et need ohud võiksid realiseeruda. Valitsus on päris tubli olnud," lisas ettevõtja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing