Kuum: loodetavasti jääb -15,6% kõige suuremaks kukkumiseks

13. mai 2009, 11:37

Kuigi Eesti Konjunktuurinstituut ei oodanud
SKP languseks esimeses kvartalis 15,6%, loodetakse, et teise kvartali tulemus
saab olema umbes kolm protsendipunkti parem, ütles Äripäevale instituudi
juhtivteadur Leev Kuum.

"Järsemale langusele järgneb kiirem tõus. Muud midagi positiivset siit välja ei loe," ütles Kuum tänast statistikaameti avaldatud I kvartali SKP vähenemist kommenteerides ning lisas, "julgeks prognoosida, et madalamale see arv sellel aastal enam ei lähe".

Kuum nentis, et majanduskasv -15,6% oli tema jaoks oodatust kehvem tulemus. "Prognoosisime -13% ja rääkisime ka -14-st,“ lisas ta ning kinnitas, et siiski ei saa väita, nagu tegemist oleks täieliku üllatusega.

Teise kvartali SKP languseks prognoosis Kuum kolm protsendipunkti väiksemat numbrit, umbes 11-12% kanti.

Esimest positiivset märki majanduses näitab teaduri sõnul tarbijakindlustunne, mis mais on teist kuud järjest paranenud. "Näitab, et vähenenud on hirmud tööpuuduse suhtes," lisas Kuum.

Ühes oma esinemises ütles IRLi esimees Mart Laar, et kui Lätil läheb paremini siis läheb ka Eestil paremini. Leev Kuum ütles täna, et toetab seda ideed täielikult. "Majanduses ei ole nii nagu spordis, et peab Lätist parem olema. Siin peab teineteist toetama," selgitas ta.

Kui Läti olukord paraneks mõjuks see kindlasti ka üldisele kindlustundele, kuid Kuuma sõnul on kaubavahetus Eesti ja Läti vahel elav ning läbi ekspordi saakski teineteist aidata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2009, 17:00
Otsi:

Ava täpsem otsing