Neivelt: laenamise asemel tuleb veelgi kärpida

13. mai 2009, 13:51

Riigieelarvesse ei tuleks raha juurde
otsida laenu abil või võlakirju müües, vaid majanduslangusega toimetulekuks
peaks eelkõige kulusid kärpima, leiab pankur Indrek Neivelt.

Arengufondi majanduseksperdi Heido Vitsuri idee, et riik võiks inimestele võlakirju müüa, ei päästaks Neivelti hinnangul midagi. "Kas te tahate tulevikus seda raha koos protsendiga tagasi maksta, mis praegu palkadeks ja pensioniks makstakse?" küsis Neivelt ERRi uudisteportaalile antud intervjuus.

Tema sõnul tuleks eelkõige kulusid kärpida. "Miks peaks igapäevasteks kulutusteks võtma laenu. Laenu, on see siis võlakirjad või laen, tohiks võtta ainult siis, kui kuskil efektiivsus tõuseb," sõnas Neivelt.

Pankuri sõnul tuleb kõikidel aru saada, et täna on juba majandus langenud ning kõikide sissetulekud peavad olema madalamad. "Midagi ei ole teha, terve maailm peab kärpima. Peame aru saama, et elame homme kehvemini kui elasime eile," toonitas ta.

Neivelti sõnul pole küsimus euro saamises. "Küsime nii, et kust see raha tuleb, kui me ei kärbi. Unustame euro isegi ära. Keegi ei taha meile normaalsete tingimustega laenu anda ja teiseks tuleks küsida, kas üldse on mõtet võtta laenu tarbimiseks," rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2009, 17:00
Otsi:

Ava täpsem otsing