Ametiühingud valmistuvad aktsioonideks

18. mai 2009, 13:00

Ametiühingute keskliit EAKL kutsus 20.
maiks kokku aktsioonide töörühma, et valmistuda tegutsemiseks olukorras, kui
töölepingu seadus tahetakse jõustada ilma kolmepoolse kokkuleppeta.

"Kui töölepingu seadus tahetakse jõustada nii, et töötajate õigustest sõidetakse teerulliga üle ja tähtsaks peetakse ainult tööandjate huve, on ametiühingud sunnitud alustama protestiaktsioone," ütles EAKLi esimees Harri Taliga. "See on selgelt pahauskne käitumine ning taganemine turvalisusest paindlikkusest, millega uut töölepingu seadust põhjendati," lisas ta.

Töölepingu seaduse jõustamise kuupäev 1. juuli läheneb, ometi ei tea ei töötajad ega tööandjad, millise seaduse järgi nad pooleteise kuu pärast töötama hakkavad, seisab EAKLi teates. Ametiühingutele on jäänud mulje, et kaks valitsusliidu erakonda tahavad iga hinna eest läbi suruda varianti, mis töötajate huvidega ei arvesta.

"Asjaolu, et valitsus ei saavuta kokkulepet, näitab selgelt, et panus on tehtud jõupositsioonile," tõdes Taliga. "Tagasi on lükatud kõik ettepanekud, mis ei meeldi peaministri erakonnale," sõnas ta.

Ametiühingute keskliit rõhutas aasta alguses, et majanduse ja tööturu olukord on oluliselt muutunud võrreldes kevadega 2008, mil töötajad, tööandjad ja valitsus töölepingu seaduse osas kokkuleppele jõudsid. Kahjuks keeldus valitsus kolmepoolsest konstruktiivsest dialoogist selle üle, kuidas uut töölepingu seadust praegu ellu rakendada, märkis EAKL oma teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 07:36
Otsi:

Ava täpsem otsing