Taal: koalitsioon astub vihma käest räästa alla

18. mai 2009, 10:39

Reformierakond ja IRL satuvad Rahvaliitu
koalitsiooni kaasates vihma käest räästa alla, nentis Eesti Koostöö Kogu nõukogu
liige ja ettevõtja Olari Taal.

Kui sotsidega ühist keelt ja kokkulepet enam leida ei õnnestu, satuvad ülejäänud kaks koalitsioonierakonda vihma käest räästa alla, nentis Taal. „Aga tundub, et räästa all on natuke parem kui vihma käes,“ märkis ta samas.

Taali sõnul annab tunda, et praeguses koalitsioonis üksteist päris hästi ei mõisteta. Hetkel oleks tema hinnangul riigi jaoks kõige parem lahendus, kui sotsid oma seisukohtades natuke järele annaksid. "Sotsid võiksid meelde tuletada, et ajalooliselt on majanduskriisi tingimustes Euroopa sotsiaaldemokraadid enamjaolt olnud parempoolsemad kui parempoolsed ise," rääkis Taal ja lisas, et retoorika klassivõitlusest ja kellegi huvide kaitsest ei ole praegu päris asjakohane seetõttu, et kogu ühiskonnal tuleb tänasel päeval kaitsta tööandja huvisid, sest kui pole enam tööandjat, pole varsti ka töövõtjaid.

Samal põhjusel ei saa tõsiselt võtta ka rahandusminister Ivari Padari maksutõusupaketti, mis sobib hetkel kõige paremini sotsiaalpartnerite ärritamiseks. "Igaks tegevuseks on oma aeg ja koht. Majanduskriisi tingimustes makse tõsta on nagu eutanaasia," tõi Taal võrdluse.

Siiski ei peitu tema hinnangul praeguse kriisi juured vaid vaidluses töölepingu seaduse ja maksumuudatuste üle. „Ühelgi suurel asjal ei ole ühte ja ainukest suurt põhjust, reeglina on tegemist paljude väikeste põhjustega. Üks neist paljudest võib muidugi olla ka lähenevad valimised ja kindlasti on olemas veel terve hulk välismõjusid,“ ütles Taal, kelle sõnul võib samasuguse kindlusega öelda, et sotsiaaldemokraatliku erakonna endagi sees eksisteerivad omad erinevaid seisukohti esindavad tiivad.

Taali sõnul on kurb ja vastutustundetu, kui valitsuskoalitsiooni partnerid ei saa aru, mis seisukorras riik on ja millised peavad sellisel puhul käigud olema. Valitsuse lõhkumine nende alla ei käi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 08:18
Otsi:

Ava täpsem otsing