Janno Reiljan: kui Siim Kallas on Euroopas, võib Villu olla poliitikas

19. mai 2009, 14:56

Täna Harju maakohtus süüdimõistva otsuse
saanud Villu Reiljani vend Janno Reiljan on veendunud, et Villu on süütu ning
kui juba Siim Kallas võib Euroopa Komisjonis töötada, siis võib ka Villu
poliitikas edasi olla.

"Ausalt öeldes, kui kümme miljonit dollarit pihta pannud Siim Kallas võib olla Euroopa Komisjoni volinik, siis mingi ülespuhutud asja pärast poliitikast loobuda on täiesti mõttetu," vastas Janno Reiljan Äripäeva küsimusele, kas Villu Reiljan peaks seoses kohtuotsusega poliitikast lahkuma.

"Kuivõrd ma tean, et ta ei ole süüdi, siis eks neljaastmeline kohtusüsteem peab selle asja paika panema," lisas Reiljan. Ühtlasi soovitas ta vennal otsus kindlasti edasi kaevata.

Küsimuse peale, Villu Reiljani süüdi tunnistanud kohtuotsus võiks mõjutada Rahvaliidu läbirääkimisi koalitsiooniga, ütles Janno Reiljan, et need on täiesti sõltumatud asjad ja kohtuotsus ei puutu koalitsiooniläbirääkimistesse.

Telesaatejuht ja ettevõtja Hannes Võrno ütles, et kuulis Villu Reiljani süüdimõistmisest Äripäeva käest ning seetõttu ei kommenteeriks teemat. "Enne peaks ikka lugema ja uurima, mis seal on tehtud ja mida otsustati ja kas kaevatakse edasi. Mul ei ole pädevust, voli ega tahtmist sellel teemal arutada," lisas Võrno.

Suurettevõtja Urmas Sõõrumaa vastas küsimusele, mida soovitaksite Villu Reiljanil nüüd teha, et ta ei tea kohtuotsusest midagi, ei kommenteeri ning ei soovita talle ka midagi.

Villu Reiljani, Tarmo Silla ja Aivo Pärna kohtuasjas tunnistamas käinud Aivo Pärna tollane äripartner Marcel Vichmann ütles, et on välisriigis ja ei soovi sel teemal kommentaari anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2009, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing